YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Tropem baśni Andersena

17 kwietnia 2019 17:32:17 | autor: Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlask
Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała dla swoich najmłodszych czytelników „Noc Andersena”. Impreza odbyła się w związku z przypadającym 2 kwietnia Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci, który upamiętnia dzień urodzin duńskiego baśniopisarza wszechczasów Hansa Christiana Andresena.

"Noc Andersena" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyrzecu (fot. MBP w Międzyrzecu Podlaskim)

Celem spotkania, które odbyło się 5 kwietnia było zapoznanie dzieci z życiem i twórczością pisarza, przybliżenie ponadczasowych wartości wychowawczych zawartych w jego baśniach oraz stworzenie okazji do interesującej zabawy „Tropem baśni Andersena”.

W magicznym klimacie baśniowej nocy na spotkanie dzieciom wyszły Królowa Śniegu, Andersen i Gęsiarka. Te postaci pomagały małym poszukiwaczom podążać śladami zaginionych postaci i przedmiotów: Brzydkiego Kaczątka, Dziewczynki z zapałkami, Słowika, Calineczki, Stokrotki, Kaloszy szczęścia, Księżniczki na ziarnku grochu oraz skradzionej korony Królowej Śniegu.

Jak w każdej baśni taki i podczas czarodziejskiej nocy wszystko szczęśliwie się zakończyło, a bohaterowie dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci wrócili do swoich baśni, korona ponownie znalazła się na głowie królowej. Zmęczeni poszukiwacze mogli natomiast odpocząć na wystawnej uczcie zafundowanej przez Cukiernię Wójcik i Biuro Rachunkowe Andrzej Krzymowski.

REKLAMA
reklama


"Noc Andersena" w miejskiej bibliotece


 
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male