YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Uciekał przed policyjnym patrolem

31 grudnia 2018 09:55:11 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Po długim pościgu, który zakończył się na terenie powiatu radzyńskiego, policjanci z Międzyrzeca zatrzymali 36-latka, który kierując fiatem punto nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (28 grudnia) po godzinie 2 w nocy na terenie Międzyrzeca Podlaskiego. Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego w trakcie służby zwrócili uwagę na sposób jazdy wymijanego auta. Zachowanie kierowcy wzbudziło ich podejrzenia, dlatego postanowili sprawdzić jego trzeźwość. Kiedy na ul. Radzyńskiej próbowali zatrzymać samochód używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca podjął próbę ucieczki.

Będąc już na terenie sąsiedniego powiatu „pirat drogowy” wjechał w boczną drogę, gdzie nie mógł już kontynuować jazdy. Wówczas porzucił fiata uciekając dalej pieszo. By zmylić policjantów próbował schronić się na pierwszej z napotkanych posesji. Tam został zatrzymany przez mundurowych.

Jak ustalili policjanci za kierownicą fiata punto siedział 36-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,2 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna ponadto kierował samochodem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień, a tablice rejestracyjne samochodu pochodziły z innego pojazdu. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (31 grudnia 2018 17:20:10) parabellum 9 mm by go szybciej dogoniło autor: snajper
    logo male