YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Uczyli bezpiecznej jazdy

16 października 2019 10:42:36 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Jak zachować się dojeżdżając do przejazdu kolejowego i jak poruszać się rowerem po drodze – te i wiele innych zasad ruchu drogowego poznały dzieci, które w sobotę przyjechały do Parku Potockich w Międzyrzecu Podlaskim, aby skorzystać z mobilnego miasteczka ruchu drogowego.

Ostre ćwiczenia w mobilnym miasteczku ruchu drogowego (fot. miedzyrzec.info)

Sierż. szt. Piotr Grzeszyk - dzielnicowy Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim w sposób przystępny dla najmłodszych opowiadał o zasadach ruchu drogowego. Przypominał jak poruszać się po drodze rowerem, czy też jak zachować się podczas dojazdu do ronda bądź przejazdu kolejowego. Nie zabrakło informacji dotyczących przepisów obowiązujących pieszych oraz konieczności używania elementów odblaskowych.

Policjant przeprowadzając poszczególne dzieci przez miasteczko wskazywał też zachowania niewłaściwe, które mogą stworzyć zagrożenie bezpieczeństwa podczas realnych sytuacji.

- Świadomość znajomości przepisów wśród dzieci jest wysoka. Najwięcej problemu sprawiało im rondo. Często nie wiedziały w którą stronę na nie wjeżdżać oraz kto ma pierwszeństwo – podsumował zajęcia sierż. szt. Piotr Grzeszyk.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy „praktycznej lekcji bezpieczeństwa" otrzymali od funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz Policji elementy odblaskowe.


Najmłodsi ćwiczyli pod okiem funkcjonariuszy


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (16 października 2019 20:28:57) ~ Powinni jeszcze nauczyć przepisów drogowych Panią stopek z jedynki, która zatrzymuje ruch jak dzieci nawet nie stoją w pobliżu przejścia. Powinna stać po przeciwnej stronie gdy dzieci idą do szkoły a nie uczy je, że można od tak wbiegać na przejście bez patrzenia bo potem wyrastają tacy co myślą że są nieśmiertelni. autor: ~
    logo male