YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Udana akcja gimnazjalistów

21 września 2013 16:05:44 | autor: Red.
Młodzież z Gimnazjum nr 2 przy ulicy Partyzantów wzięła udział w kolejnej edycji akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty”.

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji jest Fundacja na rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”, która już od 11 lat pomaga swoim podopiecznym. W ostatnich latach wielu z nich otrzymało m.in. protezy palców, kończyn czy też aparaty słuchowe.

Tegoroczna edycja akcji „Szkoło Pomóż i Ty” rozpoczęła się 1 września i będzie trwała do 15 czerwca 2014 r. Główny cel to pomoc 22-letniej Justynie Niedziałek, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku w 2009 r. straciła cztery palce prawej dłoni. Dziewczyna jest studentką. Prawidłowe funkcjonowanie ułatwiłyby jej specjalistyczne protezy palców. Ich koszt to około 65 tys. zł. Ta kwota zdecydowanie przewyższa możliwości finansowe rodziny Justyny. Dlatego liczy się każda zebrana złotówka.

Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 2 zaangażował się w zbiórkę i przeprowadził sprzedaż cegiełek, w postaci pomocy naukowych przeznaczonych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Koszt jednej cegiełki wynosił minimum 1 zł. Akcja zakończyła pełnym sukcesem. Przygotowano 84 cegiełki. Wszystkie znalazły nabywców.


Pomóż Justynie


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male