Udany start pływaków w Biłgoraju

18 kwietnia 2015 19:16 | autor: redakcja/MOSiR
Sukces młodzików w Biłgoraju

W dniu 18 kwietnia odbyła się w Biłgoraju II Runda Ligi Wojewódzkiej Młodzików w pływaniu. Na oddalonej o 200 kilometrów biłgorajskiej pływalni bardzo dobrze zaprezentowali sie młodzi pływacy z międzyrzeckiego Huraganu.

W zawodach wystartowało 187 zawodniczek i zawodników z 16 klubów z województwa lubelskiego. Rywalizacja odbywała sie w 2 kategoriach wiekowych; 12 i 11 lat. Wśród zawodników 12 letnich bezkonkurencyjny okazał się Jakub Jakimiak, który zwyciężył dwukrotnie, na dystansie 50m st. dowolnym uzyskał czas 0;29,15 i na 200m stylem zmiennym z czasem 2,37,09. Czasy jakie uzyskał Kuba plasują go w czołówce Młodzików 12-letnich. Na 50m st. dow. jest to 2 czas w Polsce, a  na 200m st. zm. trzeci.

Rewelacyjnie zaprezentowała się również sztafeta chłopców 12 letnich zwyciężając w konkurencji 4x 50m st. dow. W sztafecie płynęli: Jakub Jakimiak, Bartłomiej Przychodzki, Mikołaj Puszkarski i Aleksander Mikołajczuk. Wśród 12-latków bardzo dobrze zaprezentowali sie jeszcze Aleksandra Węgrzyniak, która była 4 na 50m st. dow i 11 na dystansie 200m st. zmiennym. Jej koleżanka Eliza Lesiuk zajęła 8 pozycję na 50m st. dow., a na dystansie 200m st. zm. niestety została zdyskwalifikowana za zły nawrót a czas jaki uzyskała Eliza dawał jej II miejsce. Szybko pływali również chłopcy z klasy 5p: Bartek Przychodzki był 9 na 50m st. dow i 8 na 100m st. grzb.. Tuz za pierwszą 10-tką uplasowali się: Mikołaj Puszkarski, Grzegorz Radzikowski i Aleksander Mikołajczuk.

Również zawodnicy 11-letni pływali szybko i dołożyli punkty do klasyfikacji drużynowej. Rywalizację sztafet mieszanych (2-dziewcznki i 2-chłopców) na dystansie 4x 50m st. klasycznym zwyciężyła sztafeta Huraganu płynąca w składzie: Wiktoria Karwowska, Weronika Łopacka, Maciej Lubański i Dawid Chojnacki. W startach indywidualnych najlepiej spisał sie Dawid Chojnacki, który bał II na 50m st. grzb i 8 na 100m st. dow., Wiktoria Karwowska 5 na 50m st. grzb i 7 na 100m st dow. i maciej Lubański 9 na 50m st. mot.. W trzeciej i czwartej dziesiątce wsród 11-latków plasowali się: Sandra Woch, Weronika Łopacka, Szymon Marczuk, Michał Brodawka, Cezary Czopiński, Piotr Hawryluk, Dominik Ptaszek, Konrad Górecki

W klasyfikacji drużynowej zawodnicy Huraganu zajęli bardzo wysokie III miejsce za Olimpijczykiem 23 Lublin i Lublinianką Lublin na 16 startujących Klubów. AZS AWF Biała Podlaska zajął 13 miejsce, a Pionier Biała Podl był 15.

Informacje: Wojciech Lubański