Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania. Klikając "Zgadzam się" wyrażasz zgodę na "Politykę Prywatności" i używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Ogłoszenia
29.4°C
Kontakt
miasto Międzyrzec Podlaski

Urząd czeka na wnioski stypendialne

23 sierpnia 2016 20:33 | autor: redakcja

Od 1 do 15 września w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta będzie można złożyć wniosek na stypendium szkolne 2016/2017.

Stypendia będą przyznawane uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie - miesięczna wysokość dochodów na osobę w rodzinie ubiegającego się ucznia nie może przekraczać kwoty 514 zł.

Formy pomocy stypendialnej:

1. Całkowite lub częściowe pokrycie kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych, wykraczających poza zajęcia realizowane w szkole w ramach planu nauczania a także udziału w zajęciach edukacyjnych realizowanych poza szkołą, w tym wycieczki szkolne o charakterze edukacyjnym, „zielone szkoły”, dodatkowe zajęcia języka obcego, basen, itp

2. Pomoc rzeczowa o charakterze edukacyjnym, w tym w szczególności zakup podręczników i innych pomocy naukowych, zakup stroju i obuwia sportowego, itp.

3. Całkowite lub częściowe pokrycie kosztów związanych z pobieraniem nauki poza miejscem zamieszkania uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz słuchaczy kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych

Wnioski należy składać w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu (ul. Pocztowa 8, pokój nr 29) w terminie od 1 do 15 września 2016. W poniedziałki, środy i piątki w godz. 7.30-14.30, we wtorki i czwartki w godz. 8.00- 15.00.

Szczegółowe informacje na temat stypendiów mozna uzyskać pod nr. tel. 83 372 62 10 (wewn. 41).

Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    reklama | ogłoszenia | regulamin | kontakt | wersja desktop

    «Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and NRK»

    Copyright 2020 © Międzyrzec.info
    Lokalny portal informacyjny