YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Uwaga na wodę z drelowskiego wodociągu

27 września 2018 20:43:26 | autor: Redakcja
Ważny komunikat dla mieszkańców gminy Drelów. Sanepid przekazał informację o wykryciu w drelowskim wodociągu bakterii coli – woda nie nadaje się do spożycia przez ludzi.

Dzisiaj, 27 września, w godzinach popołudniowych Sanepid przekazał informację o wykryciu w drelowskim wodociągu bakterii z grupy coli – do odwołania woda nie nadaje się do spożycia przez ludzi.

- W pobranych próbkach z drelowskiego wodociągu wykryto bakterie coli. Jutro badanie zostanie ponowione w celu wyeliminowania pomyłki. Dla bezpieczeństwa obecnie zaleca się nie używać wody z drelowskiego wodociągu do celów spożywczych, również przygotowanej – poinformowała Bożena Kurdyła z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej.

- Po otrzymaniu informacji z Sanepidu niezwłocznie podjęliśmy działania eliminujące zagrożenie dla zdrowia mieszkańców gminy. Obecnie woda w wodociągu jest chlorowana. Wyłączony został również z systemu podejrzany zbiornik w Drelowie. Do wodociągu skierowana została woda ze zbiornika w Szóstce – powiedział wójt gminy Drelów Piotr Kazimierski.

Wójt zapewnia, że władze gminy podejmują działania w celu zapewnienia mieszańcom dostępu do zastępczego źródła wody pitnej, do czasu wykluczenia lub wyeliminowania zagrożenia. Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu z sanepidu.

 

Zagrożenia nie należy bagatelizować i zaleca się zastosowanie się do wskazań Sanepidu. Z pewnością nie należy pić surowej wody. Nie trzeba jednak wpadać w panikę. Warto zauważyć, że próbka wody zawierającej w/w bakterię została pobrana 20 września, czyli przez 7 dni mieszkańcy gminy Drelów pili skażoną wodę. W piśmie Sanepidu nie podano, jaka jest skala zagrożenia czyli przekroczenia mikrobiologicznego (bakterii z grupy coli) w stosunku do obowiązujących norm. Czekamy na wynki kolejnego badania wody.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
 • captcha
 • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
  (30 września 2018 07:42:29) Na niektórych miejscu bym sie nie chwaliła, ze mimo takiego komunikatu Sanepidu poje dziecko skażona woda. ;) przecież to naraża zdrowie i życie dziecka, trochę wyobraźni. Nawet swoim zwierzętom wodę wymieniłam. autor: Calypso
  (29 września 2018 19:01:08) Szkoda tego wójta ale ma pecha naród mu tego nie daruje autor: .
  (29 września 2018 18:28:29) BEZMYŚLNOŚĆ Problem w tym, że ta bakteria nie musi dawać "sygnałów" od razu, a po kilku nawet tygodniach. Tak więc... wszystkim tym, którzy tak piszą, że poją swoje dzieci tą wodą radzę przebadać. ;) autor: gość
  (29 września 2018 15:47:07) Pisiorki zrobią wszystko żeby "namieszać" :) autor: gość
  (29 września 2018 09:11:06) Skażona woda? Wodę pijemy my i nasze niespełna roczne dziecko bo późno dowiedzieliśmy się o rzekomym skażeniu. Do tego czasu pojawiłaby się chociaż biegunka u dziecka. Nie dzieje się zupełnie nic! To przykra nagonka przed wyborami. autor: Gosia
  (28 września 2018 10:15:37) Diagnoza Organizm pewno potrzebował chloru autor: gość
  (28 września 2018 10:06:21) Dobra Pije ją cały czas , gdzieś mam jakieś bakterie ;) i wszystko ze mną wporządku. autor: Andrzej
  (28 września 2018 09:56:20) A mi tam dzisiaj bardzo smakowala :) autor: an
  logo male