YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

W hołdzie Powstańcom Warszawskim

1 sierpnia 2018 07:44:10 | autor: redakcja
1 sierpnia obchodzimy 74. rocznicę Powstania Warszawskiego, które było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. W Międzyrzecu Podlaskim o godz. 17 to wydarzenie upamiętnią miejskie syreny alarmowe, których dźwięk ma nam przypomnieć o ogromnym poświęceniu, odwadze i patriotyzmie Powstańców.

O godz. 18 w kościele św. Józefa zostanie odprawiona rocznicowa msza święta. Po jej zakończeniu zebrani przejdą pod pomnik Golgoty Wschodu na przykościelnym placu i pomnik Armii Krajowej na Skwerze AK, by złożyć tam kwiaty i zapalić znicze.

Wyjątkowym wydarzeniem będzie patriotyczny koncert "Pamiętamy `44", którego sponsorami są: Miasto Międzyrzec Podlaski, Powiat Bialski oraz Hotel Hesperus. 4 sierpnia (sobota) o godz. 18.45 na Placu Jana Pawła II wystąpią artyści Teatru Muzycznego "Od Czapy" z Garwolina. Ich misją jest przywracanie blasku dziełom zapomnianych twórców, nowatorskie korzystanie z dziedzictwa polskiej historii i kultury, wreszcie tworzenie przekazu atrakcyjnego dla młodych i starszych – łączenie pokoleń poprzez muzykę i śpiew.

Spektakle i koncerty Teatru "Od Czapy" poświęcone Powstańcom Warszawskim i Żołnierzom Niezłomnym były kilkakrotnie transmitowane w telewizji, ciesząc się dużym zainteresowaniem. Artyści mają za sobą wiele koncertów w różnych zakątkach Polski. Teatr prowadzi Anna Żochowska i Julian Czaporowski, od nazwiska którego pochodzi nazwa.

Od 2012 roku opiekę nad działalnością artystów sprawuje Fundacja Sztafeta. Dzięki temu współpracują oni ze znakomitymi muzykami i aktorami. Fundacja wydała nawet płytę "Wspomnij Ziutka", poświęconą powstańczemu poecie Józefowi Szczepańskiemu, autorowi m.in. "Pałacyku Michla". Ukazało się również wydawnictwo "Wilczy Ślad. Piosenki Niezłomnych" z piosenkami partyzantów Wileńskich Brygad Armii Krajowej w wykonaniu Teatru Od Czapy.

30 lipca artyści z Teatru Od Czapy wystąpili na koncercie "Alert przed godziną W" w radiowej Trójce. 1 sierpnia zaśpiewają o godz. 17 pod pomnikiem Małego Powstańca w Warszawie, a 4 sierpnia będziemy ich gościć w Międzyrzecu, na Placu Jana Pawła II.

POSŁUCHAJ:    Dziś idę walczyć - Mamo!           Konspiracja           Już nie wróci twój chłopiec

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male