YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

W Krzymoszycach trwa XIX Ogólnopolski Plener Malarski

10 sierpnia 2019 16:13:06 | autor: Anna Ostapiuk
Tęczowy Folwark w Krzymoszycach po raz piętnasty gości artystów z całej Polski. Uczestnicy pleneru malarskiego przenoszą na płótno wrażenia i emocje, których dostarcza im okoliczna przyroda. Efekty ich pracy poznamy już wkrótce podczas wystawy poplenerowej w Galerii ES w Międzyrzecu Podlaskim.

XIX Ogólnopolski Plener Malarski, Krzymoszyce 2019 r., prace autorskie uczestnika pleneru Wiktora Jędrzejaka.

Ogólnopolskie Plenery Malarskie trwają od 2001 r., w przyszłym roku wypada okrągły dwudziesty jubileusz. Tęczowy Folwark państwa Sokołowskich w Krzymoszycach (gm. Międzyrzec Podlaski) już po raz piętnasty gości artystów z całej Polski. Niektórzy przyjeżdżają tu co roku, inni co kilka lat. Wspólnie malują, motywują się wzajemnie, a - jak podkreślają - praca w tym doborowym towarzystwie sprzyja kreatywnemu tworzeniu, natomiast ich prace stają się dzięki temu coraz lepsze.

Organizatorem plenerów jest Andrzej Szczerbicki, kierownik Galerii ES w Międzyrzecu Podlaskim. - To nie są przypadkowi ludzie, są dobrze dobrani, bo przecież przebywają tu razem dwa tygodnie - podkreśla atuty wydarzenia organizator - Artyści tworzą wspólnie, a ich prace są dokumentowane. Powstałe obrazy prezentowane są podczas wystaw poplenerowych w Galerii i w katalogach. Pozostaje ślad ich działalności, co jest dla nich bardzo ważne. Kto był raz w plenerze, ten chce tu być kolejny raz!

Uczestnicy pleneru malarskiego realizują własne projekty, przenoszą na płótno osobiste wrażenia, smaki, malują otaczającą ich okoliczną przyrodę i ludzi. Efekty ich dwutygodniowej pracy będzie można podziwiać podczas wernisażu już 28 września o godz. 17:00 w Galerii ES w Międzyrzecu Podlaskim. Obrazy wykonane podczas XIX Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego powiększą wystawę "Międzyrzec w obrazach".

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (11 sierpnia 2019 23:07:14) Piękne miejsce warto odwiedzić autor: gosc
    logo male