YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

W Łózkach powstanie szpital

3 sierpnia 2016 18:56:09 | autor: Redakcja/ UG Drelów
W budynku byłej szkoły podstawowej w Łózkach, po gruntownym remoncie, ma do 2017 roku powstać filia szpitala w Międzyrzecu Podlaskim. To duża (ok. 4-milionowa) inwestycja, w wyniku której zafunkcjonuje oddział rehabilitacyjny/pomocy osobom starszym.

Budynek byłej Szkoły Podstawowej w Łózkach (fot. M. Olesiejuk)

Ostatnie zebranie wiejskie w Łózkach przyciągnęło chyba rekordową liczbę mieszkańców. To za sprawą ważnej dyskusji związanej z propozycją starostwa bialskiego i międzyrzeckiego szpitala. Pomimo dużej liczby osób, zdania nie były podzielone. Wszyscy dojrzale i zgodnie zadecydowali o przekazaniu budynku po byłej szkole podstawowej, wraz z otoczeniem, pod budowę filii międzyrzeckiego szpitala. Takim samym wynikiem zakończyło się też głosowanie nad uchwałą podczas sesji rady gminy. Radni także jednogłośnie postanowili przekazać nieruchomość starostwu powiatowemu.

Wszyscy mamy świadomość tego, że jest to ogromna inwestycja. Pojawią się nowe miejsca pracy ale przede wszystkim podniesie się znacznie status całej gminy Drelów. Bardzo zyska na tym także sama miejscowość Łózki, nie tylko medialnie ale i finansowo. Z tytułu działań szpitala wpływać będą podatki, zysk będzie także z samego „obrotu” ludźmi- choćby odwiedzający chorych będą zostawiać tutaj swój kapitał. Wszelkiego rodzaju udogodnienia związane z funkcjonowaniem obiektu użyteczności publicznej na danym terenie zawsze się pojawiają, a placówki zdrowotne znacznie podnoszą standard i status każdej miejscowości w której się znajdują.

Należy się cieszyć, że Starostwo złożyło w naszym kierunku taką propozycje i że mieszkańcy rozsądzanie podeszli do sprawy. Budynek nie będzie niszczał, przeciwnie- będzie cieszył oko i służył mieszkańcom całego Powiatu Bialskiego a i mieszkańcy Gminy Drelów będą mieli blisko do świadczonych w tym szpitalu usług.

REKLAMA
reklama


Budynek byłej Szkoły Podstawowej w Łózkach


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male