YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

W Rzeczycy promują czytelnictwo

20 czerwca 2016 10:49:10 | autor: Redakcja
Jak nie czytam, jak czytam” – pod tym hasłem 10 czerwca Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy włączyła się w ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo.

Promowanie czytelnictwa w Szkole Podstawowej w Rzeczycy (fot. miedzyrzecgmina.pl)

Według badań 63% Polaków nie czyta książek, dlatego organizator – „Biblioteka w szkole” ogłosiła akcję bicia rekordu czytania w jednym momencie.

Uczniowie zabrali ze sobą ulubienie książki, poduchy, kocyki i wspólnie zasiedli do wspólnego czytania w sali gimnastycznej oraz na świeżym powietrzu podczas wyjazdu do Leonowa.

Czytaniem razem dzieci wspólnie z czytelnikami z całej Polski udowodniły, że to nie oni zaniżają średnią statystyczną, ale starsze pokolenie rodaków. To jednak nie jedyna akcja pojmująca czytelnictwo w szkole, która odbyła się na przełomie maja i czerwca. Od 10 lat szkoła organizuje Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

W tym roku zaproszenie do projektu przyjęli: starosta bialski – pan Mariusz Filipiuk, przedstawiciele komisariatu policji – sierż. Barbara Krupska i mł. asp. Jarosław Jaworski, przedstawiciel Nadleśnictwa Międzyrzec – starszy specjalista sł. leśnej Krzysztof Wójcicki, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej – starszy kapitan Paweł Jakubowicz oraz siostra Dariela. Zaproszeni goście czytali uczniom książki zalecane przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” została założona w grudniu 1998 r. przez Irenę Koźmińską.

Celem Fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego – psychicznego, umysłowego oraz moralnego – dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne, organizacyjne, promocyjne i lobbingowe. W działaniach promujących czytanie wspiera szkołę również Gminna Biblioteka Publiczna w Wysokim oraz jej filie poprzez organizowanie warsztatów, zabaw oraz prelekcji dla rodziców. W maju o wpływie czytania na rozwój dzieci mówiła rodzicom pani Elżbieta Baj – bibliotekarz w filii w Tłuśćcu.

Organizatorzy mają nadzieję, że działania przyniosą zamierzony skutek i czytanie stanie się modne.

źródło: miedzyrzecgmina.pl

REKLAMA
reklama


Promowanie czytelnictwa w Szkole podstawowej w Rzeczycy


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male