YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

W trosce o zdrowy rozwój uczniów

15 grudnia 2015 15:43:28 | autor: ZPO nr 2/redakcja
Podczas zorganizowanych w Gimnazjum nr 2 warsztatów uczniowie poznawali metody, które pozwalają bardziej efektywnie się uczyć.

W październiku i listopadzie w Gimnazjum nr 2 z inicjatywy nauczycielki wychowania fizycznego Bernadety Iwanejko zorganizowano warsztaty dla uczniów - „Wirus efektywnego uczenia się”. Stanowią one  część ogólnopolskiego projektu, który stworzyła i prowadzi Katarzyna Rybczyńska, przy wsparciu Stowarzyszenia FAKTORIA TALENTÓW. Zajęcia kształtują umiejętność świadomego korzystania z własnej, indywidualnej strategii uczenia się, a także umiejętności zarządzania swoim potencjałem, predyspozycjami i zdolnościami. Uczestnicy nauczyli się jak tworzyć i wykorzystywać na co dzień najlepsze dla siebie metody, niezbędne podczas przyswajania i zapamiętywania informacji oraz jak je dopasowywać do własnych indywidualnych predyspozycji. Zajęcia obejmowały między innymi: umiejętność określenia i korzystania z indywidualnych kierunków motywacji, umiejętność stawiania celów i ich realizacji, określanie indywidualnie różnych nawykowych sposobów wykorzystania zmysłów podczas uczenia się oraz zapamiętywania informacji i uaktywnianie półkul mózgowych z elementami kinezjologii edukacyjnej Paula Dennisona. W trakcie warsztatów uczniowie poznali także zasady wykorzystania mnemotechnik. Wszystko to złożyło się na szybsze przyswajanie wiedzy, lepsze zapamiętywanie, a tym samym na skrócenie czasu poświęcanego na naukę. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, więc planowana jest kontynuacja.

W ramach ogólnopolskiego programu profilaktyki zdrowotnej dla dziewcząt „Akademia Dojrzewania Lactacyd" 1 grudnia odbyły się warsztaty profilaktyczne dla dziewcząt Gimnazjum nr 2. Nad ich organizacją czuwała nauczycielka biologii Sylwia Muszyńska. Na spotkaniu podejmowane były tematy związane między innymi z problemami oraz przejawami okresu dojrzewania. Rozmowy przerywane był krótkimi filmami edukacyjnymi, które w delikatny sposób przedstawiały trudne dla tego wieku tematy. Na koniec spotkania każda z uczestniczek otrzymała broszurkę informacyjną „Między nami nastolatkami", która pozwoli lepiej zrozumieć procesy dojrzewania biologicznego.

2 grudnia uczniowie Gimnazjum nr 2 wzięli udział w koncercie profilaktycznym „Żyj poza klatką”, który został zrealizowany przez szkolną psycholog Małgorzatę Michalak, w ramach Szkolnego Programu Profilaktycznego. Środki finansowe pozyskano z budżetu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Międzyrzecu Podlaskim. Koncert ukazał zagrożenia związane z zażywaniem środków psychoaktywnych takich jak alkohol, narkotyki z uwzględnieniem dopalaczy. Wykorzystane były takie elementy jak krótkie filmy animowane przedstawiające problem, rozmowy z młodzieżą oraz omawiana była prezentacja multimedialna. Koncert poprowadził pan Leszek Korzeniecki – pedagog, instruktor terapii uzależnień. Atrakcją, która bardzo ożywiła spotkanie, był udział rapera Jacka Nerkowskiego.

REKLAMA
reklama


Zajęcia edukacyjno-profilaktyczne w Gimnazjum nr 2


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male