YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

W Żerocinie kolejna góra grosza

29 stycznia 2019 13:22:08 | autor: Anna Ostapiuk
Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Żerocinie każdego roku włączają się w akcję „Góra Grosza”, dzięki której pomoc uzyskują dzieci wychowujące się w domach dziecka lub rodzinach zastępczych.

fot. Szkoła Podstawowa w Żerocinie

Akcja pod hasłem „Góra Grosza” została zainicjowana przez Towarzystwo Nasz Dom w 2000 r. Od tego czasu na przełomie listopada i grudnia w szkołach i przedszkolach w całej Polsce odbywają się zbiórki drobnych monet do puszek. Do akcji po raz kolejny przystąpiła Skoła Podstawowa w Żerocinie, koordynowana przez wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Z potrzeby wielu serc”, założonego we wrześniu 2017 r. pod patronatem nauczycielki Aldony Chwedczuk.

Ciężkie puszki zaowocowały zbiórką 118 zł 41 gr, co w przeliczeniu na jednego ucznia daje kwotę 2 zł 89 gr. - Największym zaangażowaniem wykazała się klasa druga, która zebrała w sumie 44 zł 76 gr, a w przeliczeniu na jednego ucznia z tejże klasy wynosi to 7 zł 46 gr – podkreślają szkolni wolontariusze - Ta akcja dała nam możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów oraz możliwość włączenia  naszej społeczności szkolnej w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej.

Należy podkreślić, iż każdy ofiarowany przez uczniów grosik to ich świadoma i dobrowolna rezygnacja z własnych przyjemności, to wkład małych serc, które czują się odpowiedzialne za pomoc innym dzieciom.

Towarzystwo Nasz Dom działające od 1921 r. jest inicjatorem wielu ogólnopolskich akcji pomocy dzieciom, m.in. „Pocztówka do Św. Mikołaja”, „Tornister Dzieciaka”, „Zima Dzieciaków” czy „Z apteczką bezpiecznie”. Pod koniec 2019 r. „Góra Grosza” będzie obchodziła swój XX-sty jubileusz. Do tej pory, dzięki zaangażowaniu kadr pedagogicznych oraz dzieci i młodzieży z całej Polski,  zgromadzono łącznie 37 922 319,26 zł. Więcej informacji o inicjatywach Towarzystwa Nasz Dom oraz możliwości przystąpienia do niego można uzyskać na stronie  http://towarzystwonaszdom.pl/.foto: SP w Żerocinie
 

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male