YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Warto odwiedzić gminną bibliotekę

30 stycznia 2013 13:52:20
Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim organizuje konkurs dla młodych fotografów oraz warsztaty artystyczne dla seniorów.

Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim z siedzibą w Jelnicy realizuje projekty w ramach  konkursu grantowego "Aktywna Biblioteka", finansowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce (ARFP). Jest on adresowany do Bibliotek Wiodących i Bibliotek Partnerskich, które biorą udział w Programie Rozwoju Bibliotek.

Projekt "Moja miejscowość w fotografii" skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 10 roku życia z terenu gminy Międzyrzec. Zakłada zdobycie nowych umiejętności w zakresie fotografii i rozwijanie pasji fotografowania wśród uczestników warsztatów. W ramach projektu planowana jest organizacja zajęć teoretycznych i praktycznych dotyczących fotografii i pracy z aparatem fotograficznym. W trakcie trwania zajęć zostanie ogłoszony konkurs fotograficzny "Moja miejscowość w fotografii". Każdy z uczestników będzie mógł zgłosić maksymalnie 5 zdjęć.

Zdjęcia z konkursu trafią do galerii biblioteki. Uczestnicy otrzymają nagrody, a księgozbiór biblioteki powiększy się o książki o fotografii.

Celem projektu ,,Biblioteka – miejscem dla Ciebie" jest integracja mieszkańców gminy Międzyrzec, stworzenie możliwości twórczego spędzania czasu w bibliotece oraz edukacja w zakresie tworzenia elementów artystycznych. Projekt skierowany jest do osób starszych, mieszkańców gminy Międzyrzec, którzy sporadycznie korzystają z biblioteki. Organizacja warsztatów artystycznych jest dobrą okazją do tego, aby zachęcić do odwiedzenia biblioteki, do wyjścia z domu i spotkania się w gronie rówieśników. W ramach warsztatów odbędą się zajęcia z origami i papierowikliny, wykonywanie stroików okolicznościowych oraz innych dekoracji.

Projekty są realizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Międzyrzecu Podlaskim z siedzibą w Jelnicy oraz filie biblioteczne w Rogoźnicy, Wysokim, Halasach, Tłuśćcu i Krzewicy. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać od pań bibliotekarek.

 
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male