YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Więcej gazu w Międzyrzecu

25 marca 2017 21:23:25 | autor: mw
Sieć gazowa będzie o 2,5 kilometra dłuższa. Powiększy się o ulice 3 Maja i Radzyńską oraz fragment Lubelskiej. W kolejce są ulice Partyzantów i Kościuszki.

Trwa budowa nitki gazowej z ulicy Warszawskiej do ulicy Radzyńskiej, gdzie głównym odbiorcą będzie firma Dr Gerard. Dzięki tej inwestycji możliwość przyłączenia do sieci gazowej będą miały także inne firmy oraz właściciele prywatnych posesji na ulicach 3 Maja, Lubelskiej i Radzyńskiej. Burmistrz Zbigniew Kot nie wyklucza, że skorzystają na tym również mieszkańcy innych ulic, takich jak Tuliłowska i Łukowska. Wszystko zależy od zainteresowania mieszkańców.

Międzyrzeczanie, którzy chcą zasilić swoje posesje w gaz mogą składać wnioski o wydanie warunków przyłączenia do sieci gazowej. Informacje na ten temat można uzyskać w Zakładzie Gazowniczym w Lublinie (ul. Diamentowa 15) lub w Gazowni w Sławacinku Starym (tel. 83 88 88 395). Można także skorzystać ze strony internetowej www.psgaz.pl (zakładka DLA KLIENTA, Przyłączenie do sieci gazowej).

Budowa nitki gazowej Warszawska – Radzyńska powinna zakończyć się w czerwcu (wykonawca dotarł już do skrzyżowania ulic 3 Maja i Lubelskiej). Kolejnym krokiem będzie budowa przyłączy do firm i prywatnych posesji.

Są również plany dalszej rozbudowy sieci gazowej. Zakład Gazowniczy zawarł wstępne porozumienie z firmą Wipasz, co oznacza, że w niedalekiej przyszłości gazociąg będzie budowany z ulicy Lubelskiej na ulicę Partyzantów i dalej na ulicę Kościuszki. Szansę na podłączenie do sieci będą mieli mieszkańcy ulic wymienionych oraz przyległych.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male