YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Wieczornicą uczcili świętego Jana Pawła II

15 października 2018 21:12:59 | autor: Redakcja / JM
Już po raz trzeci odbyła się Wieczornica poświęcona pamięci św. Jana Pawła II. Wydarzenie pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa" odbyło się w niedzielę, 14 października w świetlicy wiejskiej w Puchaczach.

Wieczernica w Puchaczach (fot. UG Międzyrzec Podlaski)

Uczestnicy Wieczornicy wspominali Papieża Polaka, a o podniosłą atmosferę tego wydarzenia zadbali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Karola Krysińskiego oraz schola „Miriada. Śpiewano ulubione  pieśni Jana Pawła II, ale także które go upamiętniają. Na zakończenie wszyscy obecni zaśpiewali "Barkę" trzymając się za ręce co w niejednej osobie wywołało łzę wzruszenia i wszystkich zmusiło do refleksji.

- To moje ulubione wydarzenie spośród wszystkich wpisanych w roczny harmonogram działań Biblioteki. Cieszę się, że tak wiele osób przybyło na uroczystość - mówi Magdalena Chodzińska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej. - Gminna Biblioteka składa podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia wyjątkowej atmosfery tego wieczoru, w sposób szczególny radnemu gminy Piotrowi Siłaczukowi i sołtysowi Zbigniewowi Martyniukowi.

Organizacją całego wydarzenia zajęła się Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Rudnikach.

Honorowym patronatem wieczernicę objął wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz. W spotkaniu udział wzięli również ks. Michał Wawerski, radni gminy, prezes BLGD Mariusz Kostka oraz mieszkańcy.


 

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male