YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Wielki sukces szkoły z Szóstki

26 czerwca 2017 07:26:44 | autor: Redakcja
Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Szóstce zwyciężyła w 11. edycji konkursu „Kolorowe Boiska”, organizowanego przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA. W nagrodę otrzyma nowoczesne wielofunkcyjne boisko. Uczniowie będą mogli z niego korzystać już jesienią.

 

Celem realizowanego od 2007 roku programu społecznego jest popularyzowanie aktywnego spędzania wolnego czasu wśród dzieci, a także stwarzanie warunków do uprawiania sportu, zwłaszcza gier zespołowych. Co roku Śnieżka zaprasza do konkursu szkoły podstawowe z małych miejscowości, które nie mają środków na budowę boiska lub renowację starego obiektu. W rywalizację aktywnie włączają się nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i całe lokalne społeczności. Dzięki konkursowi szkoła – nawet z najmniejszej miejscowości – ma szansę na zdobycie wielofunkcyjnego boiska od Śnieżki.

Tegoroczne zadanie konkursowe polegało na nagraniu krótkiego filmiku, którego motywem przewodnim było hasło „WF marzeń”. Na zgłoszone do konkursu filmy głosowali internauci. W ten sposób wyłonionych 20 finalistów z 10 województw. Szkoła z Szóstki zdobyła w głosowaniu 12500 głosów, co dało jej trzecie miejsce i przepustkę do udziału w drugim finałowym etapie konkursu.

O podziale nagród zdecydowała komisja konkursowa, która oceniła: kreatywność, kompozycję, plan ujęcia, wyraz artystyczny, skalę zaangażowania uczniów oraz tytuł pracy konkursowej. Jury pierwsze miejsce postanowiło przyznać dla zrealizowanego w Szóstce filmu „Nasz WF MARZEŃ to WF z Mistrzem”.

- Zwycięski filmik to historia, w której widz prowadzony jest przez barwną opowieść zbudowaną na odniesieniach do sportowych autorytetów. Historię kończy ciekawa pointa, a całość wypełniona jest bardzo bogatą scenografią. Film o mistrzowskim WF-ie okazał się mistrzowską opowieścią, którą dopełnia piosenka z autorskim tekstem – stwierdziła Aleksandra Małozięć, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej Śnieżki.

Uczniowie szkoły w Szóstce, którzy w pełnym składzie zaangażowali się w powstanie filmu (udział w nim wzięli wszyscy uczęszczający do tej placówki) wygrali nagrodę główną, czyli wielofunkcyjne boisko sportowe o syntetycznej nawierzchni wyposażone w zestawy do koszykówki, piłki ręcznej oraz piłki siatkowej. Obiekt powstanie w wakacje. Uroczyste otwarcie planowane jest już we wrześniu.

- Jesteśmy przeszczęśliwi. To ogromny sukces naszej szkoły. Kolejny raz wzięliśmy udział w konkursie ponieważ brakowało nam zaplecza sportowego. Nasza wygrana potwierdza, że każde działanie, podejmowane nawet przez małe placówki, ma sens – stwierdziła Małgorzata Celińska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Szóstce.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (26 czerwca 2017 22:09:03) To pogramy super, super, super! autor: mieszkaniec
    (26 czerwca 2017 11:09:43) Filmik extra. Gratki dla autorów i uczniów. autor: gość
    (26 czerwca 2017 11:00:43) NOBEL Brawo uczniowie i nauczyciele !!! Dokonaliście czegoś na miarę nagrody NOBLA. Akurat ta szkoła podejmuje wiele fajnych trafionych inicjatyw. autor: Kibic
    logo male