Wipasz wsparł rodzinny dom dziecka w Witorożu
Podczas listopadowej sesji rady gminy Drelów przedstawiciele firmy Wipasz SA. przekazali symboliczny czek w kwocie 45 tys. zł na rzecz rodzinnego domu dziecka, prowadzonego przez Ewelinę i Grzegorza Hryniewskich w Witorożu. Okazane wsparcie pozwoli dokończyć remont domu, w którym wychowuje się dwunastoosobowa gromadka dzieci.
- Nie zależy im na rozgłosie i nie zabiegają o wyjątkowy splendor, natomiast robią niesamowitą, wspaniałą robotę! W ramach statusu rodziny zastępczej - rodzinnego domu dziecka, prowadzą opiekę nad dziesięciorgiem dzieci. W mojej wrażliwości robo to niesamowite, pozytywne spustoszenie. Sam wychowywałem dwójkę dzieci, które już są dorosłe i wiem, ile to trzeba było czasem nerwów wyczerpać, natomiast ci państwo podjęli się wyjątkowej roli zastąpienia rodziny naturalnej rodzina zastępczą - tworem formalno-prawnym, który chyba jest najskuteczniejszy, jeśli chodzi o wychowanie młodych ludzi, często z różnymi przejściami, pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych. Opiekę nad tymi dziećmi, zapewnienie im domu, ciepła, rodzinnej miłości i wrażliwości, oczywistej dla w pełni normalnie funkcjonujących rodzin, jest wielką sztuką - podkreślił wójt Piotr Kazimierski , przedstawiając uczestnikom posiedzenia rodzinę z Witoroża, Ewelinę i Grzegorza Hryniewskich, zapewniając ją o swoim podziwie dla samozaparcia, umiejętności i talentów oraz poczucia misji, bedącego darem od Boga. Zaapelował również do obecnych o wspieranie tej i podobnych rodzin. - Tacy ludzie pokazują, co znaczy człowieczeństwo i jak można poświęcić własne życie.
Ewelina i Grzegorz Hryniewscy od dziesięciu lat prowadzą w Witorożu rodzinny dom dziecka. Ich rodzina składa się z dwojga dzieci biologicznych i dziesięciorga objętych pieczą zastępczą. Na prośbę gminnego samorządu firma Wipasz SA., prowadząca na terenie gminy Drelów drobiarskie Zielone Fermy, wyraziła chęć wsparcia rodziny, przekazując jej czek na 45 tys. zł. W imieniu prezesa firmy Józefa Wiśniewskiego wystąpili tego dnia kierownik ds. Zielonych Ferm Michał Ślósarski oraz przedstawicielka Fundacji "Wipasz Pomocna Dłoń" Marta Oksiuta.
- Przekazujemy czek w kwocie 45 tys. zł na remont rodzinnego domu dziecka w Witorożu. Wiemy, że ta kwota przyczyni się do stworzenia bezpieczniejszych i cieplejszych warunków mieszkalnych dla dzieci. Cieszymy się, że możemy brać udział w takich inicjatywach, bo jako firma Wipasz i Fundacja "Wipasz Pomocna Dłoń" czujemy się częścią lokalnej społeczności - mówiła Marta Oksiuta , życząc rodzinie ciepła, spokoju i radości.
Otrzymane od firmy Wipasz wsparcie finansowe to, jak przyznała Ewelina Hryniewska, pierwsza taka pomoc ze strony firm zewnętrznych.
- Trochę prosiliśmy o taką pomoc, dlatego że przeprowadzaliśmy remont, a choć wzięliśmy kredyt, to jednak nie wystarczył na wszystko. Dzięki Fundacji możemy dokończyć niektóre już rozpoczęte prace - uda nam się ocieplić nasz dom, dodatkowo na wiosnę położyć strukturę, opłacimy również fachowca, który remontuje nam łazienki - wyjaśniła Ewelina Hryniewska , wychowująca wspólnie z mężem Grzegorzem dwunastkę pociech. Jak zaznaczyła, jest to wyzwanie bardzo wymagające, ale również niosące ogromną radość. - Trzeba mieć dużo serca, ale jest to piękne doświadczenie życiowe. Polecamy!
W podziekowaniu za okazane wsparcie rodzina Hryniewskich wręczyła upominki hojnym ofiarodawcom oraz wójtowi Kazimierskiemu. Do podziękowań kierowanych do przedstawicieli firmy Wipasz dołączyły przewodnicząca KGW w Drelowie Edyta Filipiuk oraz członkini koła Anna Szajda, które wyraziły wdzięczność za okazywaną drelowskiej organizacji pomoc i wspieranie jej codziennych inicjatyw.
Dodaj komentarz:
Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
Podobno mają
Podobno plany mają na Witoroż, podobno wójt jak skończy już urzędowanie ma tam zapewnione kierownicze stanowisko, wspierają już szumnie kluby seniora w gminie, nic nie dzieje się bez powodu i bezinteresownie taki świat....
autor: Stąd
może coś dla miedzyrzeca
kolej swoje dołożyła choć nie musiała do obwodnicy a teraz może by tyle samo zakład dołożył może co drgnie z nią
autor: mieszkaniec
W Międzyrzecu nie pykło.
W Międzyrzecu też zaczynało się od darowizn, a później kurniki na siłę chcieli stawiać. Ciekawe jakie plany na Witoroż mają.
autor: Czytelnik
Najczęściej czytane
3
Tragiczny finał podróży. Auto uderzyło w drzewo i stanęło w płomieniach
Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek około godz. 10:00 na drodze między Zahajkami a Żerocinem. Samochód osobowy zjechał z jezdni, uderzył w drzewo, a następnie stanął w ogniu. Kierowcy nie udało się uratować.
1
Dziki spacer przez Międzyrzec. Odyniec miał własny plan na czwartek
Prawdziwy twardziel pojawił się w czwartek, 4 czerwca, na ulicy Warszawskiej w Międzyrzecu Podlaskim. Młody odyniec ważący około 80 kilogramów urządził sobie spacer przez miasto, a później przez kilka godzin skutecznie opierał się próbom uśpienia i wywiezienia do lasu.
Ostatnio komentowane
2
Czy da się pogodzić wielkopowierzchniową produkcję zwierzęcą z interesem społecznym?
Gmina Międzyrzec Podlaski jest gminą typowo rolniczą, choć w ostatnich latach obserwuje się diametralną zmianą charakteru gospodarstw rolnych, w szczególności ukierunkowanych na hodowlę zwierząt. W wielu miejscowościach zanikły drobne przydomowe hodowle, a ich miejsce zajmują wielkokubaturowe budynki inwentarskie mieszczące liczne stada, głównie drobiu. Dla jednych sposób na biznes lub dostosowanie się do wymogów nowoczesnego rolnictwa, dla innych - uciążliwość i obawa o środowisko naturalne. W latach 2010-2026 na terenie gminy Międzyrzec Podlaski powstało 85 ferm drobiu. Jaki jest ich odbiór społeczny i czy podobne inwestycje postrzegane są tylko negatywnie?
Podobne artykuły:
0
Waleczne młode druhny nagrodzone za ogólnopolski sukces
W kwietniu drużyna dziewcząt reprezentująca MDP Krzewica wywalczyła tytuł mistrzowski w Ogólnopolskich Halowych Młodzieżowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Sukces ten został dodatkowo uhonorowany przez władze gminy, które wsparły działalność drużyny nagrodą finansową.
7
34
Wipasz nagrodził międzyrzeckich uczniów czekami i wejściówkami do kina
Firma Wipasz zorganizowała przedwakacyjny konkurs plastyczny skierowany do uczniów międzyrzeckich szkół podstawowych z podziałem na trzy kategorie wiekowe: kl. I-III, IV-VI i VII-VII, którego zadaniem było wykonanie plakatu nawiązującego do hasła "Wipasz jest nasz". Oferta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem uczniowskiej braci, która wykonała bardzo ciekawe prace. Prezes Wipaszu Józef Wiśniewski postanowił uhonorować nagrodami pieniężnymi twórców najpiękniejszych plakatów, ale też dodatkowo przyznał wejściówki do kina wszystkim uczestnikom konkursu. Uroczyste wręczenie czeków laureatom odbyło się podczas zakończenia roku szkolnego.
8
Wipasz wsparł finansowo drelowski Klub Seniora
Fundacja firmy Wipasz "Pomocna Dłoń" wsparła kwotą 250.000 zł powstający obecnie na terenie gminy Drelów Klub Seniora. 14 czerwca nastąpiło przekazanie symbolicznego czeku wójtowi Piotrowi Kazimierskiemu. Spotkanie, w którym uczestniczyli samorządowcy, przedstawiciele fundatora, koordynatorzy klubu oraz sami seniorzy, uświetniły swoim wokalnym występem uczennice z drelowskiej podstawówki.