Wipasz wsparł rodzinny dom dziecka w Witorożu

Aktualności 1 zdjęcie
Wipasz wsparł rodzinny dom dziecka w Witorożu (fot. Międzyrzec.info)

Podczas listopadowej sesji rady gminy Drelów przedstawiciele firmy Wipasz SA. przekazali symboliczny czek w kwocie 45 tys. zł na rzecz rodzinnego domu dziecka, prowadzonego przez Ewelinę i Grzegorza Hryniewskich w Witorożu. Okazane wsparcie pozwoli dokończyć remont domu, w którym wychowuje się dwunastoosobowa gromadka dzieci.

- Nie zależy im na rozgłosie i nie zabiegają o wyjątkowy splendor, natomiast robią niesamowitą, wspaniałą robotę! W ramach statusu rodziny zastępczej - rodzinnego domu dziecka, prowadzą opiekę nad dziesięciorgiem dzieci. W mojej wrażliwości robo to niesamowite, pozytywne spustoszenie. Sam wychowywałem dwójkę dzieci, które już są dorosłe i wiem, ile to trzeba było czasem nerwów wyczerpać, natomiast ci państwo podjęli się wyjątkowej roli zastąpienia rodziny naturalnej rodzina zastępczą - tworem formalno-prawnym, który chyba jest najskuteczniejszy, jeśli chodzi o wychowanie młodych ludzi, często z różnymi przejściami, pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych. Opiekę nad tymi dziećmi, zapewnienie im domu, ciepła, rodzinnej miłości i wrażliwości, oczywistej dla w pełni normalnie funkcjonujących rodzin, jest wielką sztuką - podkreślił wójt Piotr Kazimierski , przedstawiając uczestnikom posiedzenia rodzinę z Witoroża, Ewelinę i Grzegorza Hryniewskich, zapewniając ją o swoim podziwie dla samozaparcia, umiejętności i talentów oraz poczucia misji, bedącego darem od Boga. Zaapelował również do obecnych o wspieranie tej i podobnych rodzin. - Tacy ludzie pokazują, co znaczy człowieczeństwo i jak można poświęcić własne życie.

Ewelina i Grzegorz Hryniewscy od dziesięciu lat prowadzą w Witorożu rodzinny dom dziecka. Ich rodzina składa się z dwojga dzieci biologicznych i dziesięciorga objętych pieczą zastępczą. Na prośbę gminnego samorządu firma Wipasz SA., prowadząca na terenie gminy Drelów drobiarskie Zielone Fermy, wyraziła chęć wsparcia rodziny, przekazując jej czek na 45 tys. zł. W imieniu prezesa firmy Józefa Wiśniewskiego wystąpili tego dnia kierownik ds. Zielonych Ferm Michał Ślósarski oraz przedstawicielka Fundacji "Wipasz Pomocna Dłoń" Marta Oksiuta.

- Przekazujemy czek w kwocie 45 tys. zł na remont rodzinnego domu dziecka w Witorożu. Wiemy, że ta kwota przyczyni się do stworzenia bezpieczniejszych i cieplejszych warunków mieszkalnych dla dzieci. Cieszymy się, że możemy brać udział w takich inicjatywach, bo jako firma Wipasz i Fundacja "Wipasz Pomocna Dłoń" czujemy się częścią lokalnej społeczności - mówiła Marta Oksiuta , życząc rodzinie ciepła, spokoju i radości.

Otrzymane od firmy Wipasz wsparcie finansowe to, jak przyznała Ewelina Hryniewska, pierwsza taka pomoc ze strony firm zewnętrznych.

- Trochę prosiliśmy o taką pomoc, dlatego że przeprowadzaliśmy remont, a choć wzięliśmy kredyt, to jednak nie wystarczył na wszystko. Dzięki Fundacji możemy dokończyć niektóre już rozpoczęte prace - uda nam się ocieplić nasz dom, dodatkowo na wiosnę położyć strukturę, opłacimy również fachowca, który remontuje nam łazienki - wyjaśniła Ewelina Hryniewska , wychowująca wspólnie z mężem Grzegorzem dwunastkę pociech. Jak zaznaczyła, jest to wyzwanie bardzo wymagające, ale również niosące ogromną radość. - Trzeba mieć dużo serca, ale jest to piękne doświadczenie życiowe. Polecamy!

W podziekowaniu za okazane wsparcie rodzina Hryniewskich wręczyła upominki hojnym ofiarodawcom oraz wójtowi Kazimierskiemu. Do podziękowań kierowanych do przedstawicieli firmy Wipasz dołączyły przewodnicząca KGW w Drelowie Edyta Filipiuk oraz członkini koła Anna Szajda, które wyraziły wdzięczność za okazywaną drelowskiej organizacji pomoc i wspieranie jej codziennych inicjatyw.

Galeria zdjęć


Dodaj komentarz:
Dodaj swój komentarz:


Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte

28 listopada 2025 17:27
Podobno mają
Podobno plany mają na Witoroż, podobno wójt jak skończy już urzędowanie ma tam zapewnione kierownicze stanowisko, wspierają już szumnie kluby seniora w gminie, nic nie dzieje się bez powodu i bezinteresownie taki świat....
autor: Stąd

28 listopada 2025 09:04
może coś dla miedzyrzeca
kolej swoje dołożyła choć nie musiała do obwodnicy a teraz może by tyle samo zakład dołożył może co drgnie z nią
autor: mieszkaniec

27 listopada 2025 21:30
W Międzyrzecu nie pykło.
W Międzyrzecu też zaczynało się od darowizn, a później kurniki na siłę chcieli stawiać. Ciekawe jakie plany na Witoroż mają.
autor: Czytelnik

Podobne artykuły: