YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Wolontariusze z różnych stron świata w gminnych Bibliotekach

19 lipca 2018 08:00:20 | autor: bk
Goście Jiyao z Chin, Lintang z Malezji, Roxana z Włoch, Pedro z Portugalii i Deepak z Indii, a także Anil z Turcji prowadzą interaktywne zajęcia w języku angielskim dla dzieci z gminy Międzyrzec.

Zagraniczni wolontariusze w gminie Międzyrzec (fot. arch. Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim)

Te ciekawe spotkania odbywają się w różnych oddziałach Gminnej Biblioteki Publicznej od początku tygodnia. Będą trwały jeszcze do 26 lipca. - Dziś dopiero drugi dzień, a frekwencja uczestników wzrosła dwukrotnie w porównaniu z wczoraj. Cieszymy się bardzo i zapraszamy gorąco na kolejne spotkania – relacjonowała we wtorek Magdalena Chodzińska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim z siedzibą w Wysokim.

Na zajęciach dzieci i młodzież uczą się o innych kulturach, bawią, tańczą i śpiewają. W Krzewicy, dla przykładu, uczestnicy zajęć poznawali kulturę, gry i zabawy indyjskie, dowiedzieli się także jakie są tradycyjne potrawy włoskie oraz przygotowali plakat dotyczący Włoch i Indii. W Rogoźnicy z Lindtang i Pedro uczyli się piosenek w ich narodowych językach, czy też malowali flagi wylosowanych krajów i pokazywali je na mapie. W Jelnicy Jiyao opowiedziała o kulturze swojego kraju, a dzieci mogły zadawać jej pytania o interesujące je sprawy. Wyświetlono też krótki filmik w języku chińskim i słuchano muzyki w tym języku.

Wizyta wolontariuszy w gm. Międzyrzec jest możliwa dzięki współpracy GBP z organizacją AIESEC. (fot. GBP)

Terminarz najbliższych spotkań
Rogoźnica: 19 lipca
Wysokie: 19, 20, 23 i 24 lipca
Krzewica: 19 lipca
Jelnica: 20 lipca
Halasy: 23, 24, 25 lipca
Tłuściec: 20, 23, 24, 25 lipca
26 lipca – Tęczowy Folwark w Krzymoszycach, szczegóły i zapisy w bibliotekach

Jak podkreślają pracownicy GBP chęć uczestnictwa w zajęciach warto zgłosić wcześniej w Bibliotece, zapisy obowiązują jednak tylko w przypadku spotkania w Krzymoszycach.


Zagraniczni wolontariusze w gminie Międzyrzec


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (22 lipca 2018 20:32:46) Dopiero zaskoczyles betonie !!! autor: gość
    (22 lipca 2018 15:22:40) W Wysokiem. Wioska to Wysokie, więc w Wysokiem.Gdyby było Wysoki to wtedy w Wysokim, szanowni Przemądrzalcy.Wstyd nie umieć mówić i pisać w ojczystym języku.Ortografia jest ważna szanowni magistrowie. autor: gość
    logo male