YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Worsianki świętowały 30-lecie

29 maja 2019 13:08:23 | autor: Anna Ostapiuk
Doniosły jubileusz 30-lecia działalności obchodziły członkinie Zespołu Śpiewaczego "Worsianki" z Wors. Podczas uroczystości w Domu Ludowym nie zabrakło wzruszających słów, wspomnień, podziękowań i podarunków.

30 lecie Zespołu Śpiewaczego "Worsianki" z Wors (fot. www.fotomj.pl)

Jubilatki i zgromadzonych gości powitał Michał Olesiejuk, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Drelowie, współorganizator uczystości. Wyrazy szacunku i podziękowanie za długoletnią działalność w dziedzinie kultury przekazali Wójt Gminy Drelów Piotr Kazimierski i Przewodnicząca Rady Gminy Anna Ciesielska. Wielu wzruszeń dostarczyła przygotowana przez GCK prezentacja multimedialna zawierająca zdjęcia i wspomnienia z trzydziestu lat występów na scenie, podczas których Worsianki z wielkim zaangażowaniem propagowały muzyczną kulturę naszego regionu.

Prezentacja zawierała również nagrane wcześniej życzenia od Rady Gminy i Zespołu Bagnoszki.

Czym byłby jubileusz bez muzyki? Obecne członkinie Zespołu Śpiewaczego "Worsianki" z Wors, wspierane głosami członkiń – seniorek, zaprezentowały własną historię w formie muzyczno – wokalnej, po czym z życzeniami na ustach wystąpiły zespoły śpiewacze z terenu gminy Drelów. Na scenie pojawiły się "Czerwone korale" z Zahajek, "Bagnoszki" z Drelowa, Zespół Śpiewaczy z Szóstki i Żerocina. Uroczystość uświetniły występem zaprzyjaźnione zespoły śpiewacze: "Ale Baby" z Kapelą z Berezy, "Jagódki" ze Żdżar, "Echo" z Przychód i "Leśne Echo" z Zaścianek. Do muzycznych życzeń dołączyła kilka wierszowanych słów Jadwiga Tarasiuk z Zespołu "Nadzieja" z Mań, natomiast wicemarszałek Sejmu III kadencji Franciszek Jerzy Stefaniuk odczytał jeden ze swoich utworów i ofiarował jubilatkom tomik poezji.

Członkinie Zespołu odebrały okolicznościowe dyplomy i upominki od Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka, przedstawicieli Urzędu Gminy Drelów, GCK i Rady Gminy, po czym podziękowały OSP Worsy, członkom Rady Sołeckiej i sponsorom, bez których udziału uroczystość nie była by tak okazała. - Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które okazały nam przychylność i wsparcie – wyraża wdzięczność Dorota Grzeszuk, radna gminy i członkini Zespołu – Udział członków Rady Sołeckiej i OSP w przygotowaniach do uroczystości jest nieoceniony. Zadbali o wygląd Domu Ludowego zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Nasi sponsorzy natomiast hojnie przyczynili się do uświetnienia jubileuszu wystawnym poczęstunkiem.

Zespół Śpiewaczy "Worsianki" z Wors powstał w 1987 r. na bazie lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich. Choć minęło już ponad 30 lat działalności, panie dopiero ten rok zdecydowały uczynić jubileuszowym. - Były takie lata, gdy nie działałyśmy zbyt aktywnie, brałyśmy tzw. urlop dziekański – śmieje się pani Grzeszuk – Dlatego dopiero teraz przyszedł czas na świętowanie. Naszym celem było uczczenie przede wszystkim działań naszych poprzedniczek, od których czerpałyśmy wzorce muzyczne.

Uroczystość uwieńczyła wspólna biesiada, w której wzięli udział zaproszeni goście i mieszkańcy Wors.

 


 
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male