YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

WOŚP obdarowała miedzyrzecki szpital

25 kwietnia 2018 17:41:00 | autor: redakcja
Szpital Powiatowy w Międzyrzecu Podlaskim otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy darowiznę w postaci nowej aparatury i sprzętu medycznego o wartości blisko 200 tys. zł.

WOŚP obdarowała międzyrzecki szpital (fot. Starostwo Bialskie)

Pacjenci międzyrzeckiego SP ZOZ będą mogli korzystać z aparatu EKG, aparatu USG (Ultrasonograf Samsung H S40), zestawu do rejestracji ciśnienia metodą Holtera, Holtera ABPM, urządzenia do screeningowego badania słuchu OTO READ oraz nowych łóżek szpitalnych typu „Junior”. Sprzęt trafił na Oddział Pediatryczny i Odział Neonatologii.

Dla strony www.powiatbialski.eu starosta Mariusz Filipiuk powiedział : „Jestem pod wrażeniem tego, jak bardzo zaawansowana jest technologia, z której korzysta dzisiejsza medycyna. Bardzo się cieszę na myśl o tym, ilu pacjentom pomogą te urządzenia”.

W 2016 roku WOŚP przekazała międzyrzeckiemu szpitalowi wyposażenie na kwotę 47 252,63 zł. Były to: aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych, aparat EKG, kardiomonitor, trzy łóżka szpitalne z dodatkowym wyposażeniem i komputer. Z tego sprzętu korzystają obecnie najmłodsi pacjenci SP ZOZ w Międzyrzecu Podlaskim.

W latach 2016-2018 międzyrzeczanie przekazali na konto WOŚP 139 525 zł (pieniądze pochodziły z ulicznych zbiórek i aukcji organizowanych podczas styczniowych finałów).

REKLAMA
reklama


WOŚP obdarowała międzyrzecki szpital


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (26 kwietnia 2018 21:43:35) A czym obdarował nasz szpital Caritas lub PiS ? Wszyscy plują na Owsiaka, bo go PiS niszczy i wszyscy korzystają z jego sprzętu. autor: gość
    logo male