YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Wrócili z nagrodami z Sosnówki

3 kwietnia 2018 10:30:01 | autor: Redakcja / GCK w Drelowie
18 marca w w Sosnówce odbyła się V edycja Powiatowego Przeglądu Tradycji Wielkanocnych. W konkursach na palmę i pisankę wielkanocną doskonale zaprezentowali się mieszkańcy gminy Drelów, gminy Międzyrzec oraz miasta Międzyrzec.

fot. GCK W Drelowie

W Przeglądzie Pieśni Wielkopostnych, który był jednym z punktów imprezy na scenie wystąpili m.in. Zespół Ludowy „Leśne Echo” z Zaścianek, Zespół „Ale Baby” z kapelą z Berezy oraz Zespół Ludowy „Echo” z Przychód.

W konkursie na „Stół Wielkanocny” zwyciężył Zespół Śpiewaczy z Rozwadówki, a wyróżnienie otrzymał Zespół „Leśne Echo” z Zaścianek.

W konkursie na pisankę wielkanocną wykonaną techniką współczesną w grupie dzieci i młodzieży najlepiej oceniono pracę Julii Wojtczuk z Rogoźnicy.

fot. Pisanka Julii Wojtczuk z Rogoźnicy

W konkursie na pisankę wielkanocną wykonaną techniką tradycyjną wśród dorosłych trzecie miejsce przyznano Annie Ostapiuk z Żerocina.

fot. Anna Ostapiuk z Żerocina (na środku)

W konkursie na pisankę wykonaną techniką współczesną wśród dorosłych zwyciężyła Henryka Polikarczuk z Szóstki.

fot. Henryka Polikarczuk z Szóstki

W konkursie na palmę wielkanocną w grupie dzieci i młodzieży trzecie miejsce zajęła Karolina Wdowiak z Międzyrzeca Podlaskiego.

W konkursach na palmę tradycyjną wykonaną przez dorosłych triumfowali mieszkańcy gminy Drelów. W kategorii indywidualnej pierwsze miejsce przyznano Jadwidze Jaworskiej z Drelowa, a w kategorii grupowej zespołowi „Bagnoszki”.

fot. Jadwiga Jaworska z Drelowa

fot. Zespół "Bagnoszki" z Drelowa

Laureaci konkursu na „Stół Wielkanocny” otrzymali dyplomy i nagrody pieniężne, a zwycięzcy konkursów na „Pisankę Wielkanocną” oraz „Palmę Wielkanocną” – dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
 

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male