YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Wygląd tekstu, czyli podstawy tworzenia treści

17 kwietnia 2019 17:08:26 | autor: Porada eksperta
Pozycjonowanie stron przy pomocy SEO jest bardzo ważną częścią każdego portalu, który chce zaistnieć w sieci. Obecnie nie jest to już niczym zaskakującym, że wiele marek najwięcej inwestuje w promocję w Internecie.

W związku z tym warto wykorzystać rozwiązania zaproponowane przez specjalistów od IT. Jednym z nich jest optymalizacja wyszukiwarek, tak, aby po wpisaniu wybranej frazy na początku wyników pokazywała się nasza strona. Do wykonania tego należy umieścić na swojej witrynie tematyczne teksty, które zawierają tzw. słowa klucze.

Podczas tworzenia tego typu treści trzeba mieć na uwadze kilka zagadnień. Po pierwsze nie można dodawać na swój portal publikacji, które nie mają nic wspólnego z naszą działalnością. W ten sposób oszukujemy nie tylko potencjalnych klientów, ale także sprawiamy, że strona zamiast wartościową pozycją, staje się śmietnikiem, który nie będzie odwiedzany przez wielu użytkowników.  Jeśli prowadzimy firmę, która zajmuje się sprzedażą sprzętu do fotografii, to nie można pisać o samochodach Tesli, tylko dlatego, że aktualnie jest to popularny temat. Drugim warunkiem dobrze stworzonego tekstu jest unikalność.

Dostęp do Internetu mają miliony osób, jeśli nie podejdziemy do napisania artykułów w sposób profesjonalny i wybierzemy drogę na skróty, czyli skopiowanie czyjegoś tekstu i zamienienie kilku wyrazów z pomocą słownika synonimów, to od razu możemy zapomnieć, że komuś się to spodoba. Nikt nie ma ochoty czytać tekstów, które miał okazję znaleźć na innych portalach. Oczywiście im więcej publikacji pojawi się na naszej stronie tym lepiej, co nie oznacza, że należy za wszelką cenę stosować się do zasady: nieważne jak, ale ważne ile.

Kolejny znaczący aspekt, to zrozumiałość udostępnionych treści. Trzeba mieć świadomość, że Internet przeglądają ludzie z różnych klas społecznych, o różnym wykształceniu i wiedzy na wybrane tematy. Jeśli stworzymy artykuł, który odbiorcy będą musieli rozszyfrowywać z pomocą słownika, to istnieje małe prawdopodobieństwo, że zachęcimy ich do odwiedzania naszej witryny w przyszłości.

Tekst ma być prosty, ale nie prostacki, ma być przede wszystkim wartościowy co pozytywnie wpłynie na pozycjonowanie stron www. Nic się nie stanie, jeśli pojawi się w nim kilka mniej znanych terminów, jednak stosowanie ich w każdym zdaniu, będzie zdecydowanie przesadą. Ostatnim podstawowym kryterium jest czytelność treści. Odpowiedni układ graficzny tekstu, czyli przede wszystkim podział na akapity, wyróżnienie tytułu, nowych wątków, sprawi, że będzie to estetyczny artykuł, który nie zniechęci odbiorcy od razu po wejściu na stronę.

Stosowanie się do wymienionych punktów z pewnością sprawi, że roboty Google naszą witrynę będą uważać za atrakcyjną, a tym samym wartą umieszczenia na topowej liście w rankingu wyszukiwania. Nie można także zapominać o zwykłych odbiorcach, którzy również odgrywają znaczącą rolę przy pozycjonowaniu stron www.
 

REKLAMA
reklama

 
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male