YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Wyjątkowy spektakl na święto Trzech Króli

6 stycznia 2019 09:12:47 | autor: Redakcja / JM
"Białe Łabędzie" to tytuł sztuki, którą zaprezentuje Drelowska Grupa Teatralna podczas święta Trzech Króli, w niedzielę, 6 stycznia, w Drelowie. Przedstawienie opowiada o tragicznym zdarzeniu z życia codziennego, które może dotknąć każdego z nas, ale nie zabraknie szczęśliwego zakończenia.

Próba Drelowskiej Grupy Teatralnej do spektaklu "Białe Łabędzie" (fot. miedzyrzec.info)

Formacja teatralna „Tu i Teraz”, zrzesza aktorów – amatorów, zarówno dorosłych jak i dzieci. Wystawia przedstawienia teatralne dla społeczności lokalnej gminy Drelów. W zeszłym roku, 6 stycznia wystawiono spektakl, który poruszał tematykę aborcji. - Doszły do mnie informacje, że sztuka bardzo fajnie się przyjęła. Temat został przedstawiony na tyle atrakcyjnie, że ludzie nie odczuli tego ciężaru, nie zostali tym tematem przytłoczeni - opowiada Zbigniew Steszuk, autor scenariusza. - W tym roku poruszamy temat odchodzenia, ale jest to tak naprawdę też temat o uwrażliwieniu nas wszystkich na drugiego człowieka. W sztuce odchodzi do Pana mała dziewczynka, chora na białaczkę, ale jak się okaże, jej odejście, będzie dla wielu osób paradoksalnie pożyteczne. Ona idzie do nieba, ale swoim odejściem ubogaca tych, którzy zostają tutaj. Myślę, że to jest taki fajny sens tego wszystkiego, a jednocześnie jest to uwrażliwianie nas wszystkich na tych, którzy są obok nas. My się często teraz zamykamy w czterech ścianach, ale są tacy którzy żyją dosłownie za płotem, a są samotni. Ta sztuka trochę o takich ludziach też opowiada. Myślę, że ludzie są złaknieni takich tematów, my oczywiście nie jesteśmy wielkimi aktorami. Nie mamy warsztatu, gramy tak jak czujemy, jak potrafimy. Myślę, że to jest najbardziej urzekające i to widzom się podoba.

Zbigniew Steszuk działa w Drelowskiej Grupie Teatralnej od 6 lat, w tym czasie napisał trzy scenariusze, również do tegorocznego spektaklu, w którym zaangażowanych jest około 14 osób. - Te kwestie teatralne gdzieś zawsze we mnie były tyle tylko, że wcześniej nie mieliśmy takiej możliwości, ja nie miałem odwagi, by zaistnieć na scenie. To jest jak dla mnie odskocznia od różnych problemów dnia codziennego. Tu możemy pooddychać zupełnie czym innym, przy tym możemy spotykać się w gronie przyjaciół i poruszać tematy, niekiedy bardzo ważne dla nas samych, które są w nas, nas nurtują, tkwią w naszych rodzinach i tu zawsze możemy liczyć na wsparcie. Te rozmowy, spotkania, próby  są bezcenne same w sobie - mówi Zbigniew Steszuk i dodaje, że czuje satysfakcję z powodu napisanego scenariusza. Być może temat ze świętami powiązany jest dosyć luźno, ale jak podkreśla, przedstawienie opowiada o życiu, a Boże Narodzenie to też jest życie.

Sztuka "Białe Łabędzie" Drelowskiej Grupy Teatralnej "Tu i Teraz" odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia, o godzinie 12.30. w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie. Następnie grupa wystąpi z tym samym spektaklem w Dęblinie, 13 stycznia. W najnowszej sztuce wystąpią: Zbigniew Steszuk, Wiesława Zaremba, Andrzej i Beata Lewczuk, Aleksandra Lewczuk, Renata Kalinka – Marczuk, Kornelia Marczuk, Franciszek Jerzy Stefaniuk, Milena Jaroszewska, Janusz Jaroszewski, Jerzy Michaluk, Dorota Sawczuk, KS. Michał Bieńczyk, Jakub Lewczuk, Marcjanna Marczuk, Radosław Struczyk.


 

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (6 stycznia 2019 11:13:22) Złoty biznes Podwyżka opłaty za śmieci w 2019 roku w Międzyrzecu Podlaskim. Statystyczna rodzina czyli 2 dorosłych + 2 dzieci za śmieci zapłaci 152 zł miesiecznie czyli 1824 zł rocznie. Jak tu żyć ? autor: Mieszkaniec
    (31 grudnia 2018 12:22:49) Brawo - katolicy do kościoła i na orszak. Reszta do kina. Dla każdego coś. autor: gość
    logo male