YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Wykazali się wiedzą o św. Maksymilianie Kolbe

7 marca 2019 11:01:12 | autor: Anna Ostapiuk
W Siedlcach, 28 lutego, odbył się etap diecezjalny XIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe, w który udział wzięli m.in. uczniowie z Drelowa.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Unitów Drelowskich w Drelowie wykazali się dużą dawką wiedzy o pierwszym polskim męczenniku okresu II wojny światowej, wyniesionym na ołtarze podczas beatyfikacji w 1971 r.

Maria Sitarczuk zajęła 14-ste miejsce, Karol Sitarczuk – 16-ste, dobry wynik osiągnęła również Dominika Uzdowska.

Warto podkreślić, że w konkursie wzięło udział pięćdziesięciu uczestników, zatem lokaty zajęte przez uczniów drelowskich, biorących udział po raz pierwszy, to bardzo dobry wynik.

Warunkiem uczestnictwa w olimpiadzie jest znajomość biografii franciszkanina, oparta o regulaminowe pozycje książkowe. To doskonała sposobność do przybliżania dzieciom i młodzieży postaci św. Maksymiliana Marii Kolbe, propagowania umiejętności odniesienia zdobytej wiedzy do współczesności i inspiracji własnych zachowań na wzór Świętego, a także wyzwalania i kształcenia pragnienia poznania Pisma Świętego oraz interpretacji treści Ewangelii.

Olimpiada została przeprowadzona już po raz trzynasty przez organizatorów: Prowincję Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Ojców Franciszkanów) z siedzibą w Warszawie, Klasztor Ojców Franciszkanów z siedzibą w Siedlcach, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego z siedzibą w Warszawie, Prowincję św. Maksymiliana Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Ojców Franciszkanów) z siedzibą w Gdańsku i Prowincję św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Ojców Franciszkanów) z siedzibą w Krakowie.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male