YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Wyobraźnia ukryta w pisance

10 kwietnia 2019 21:35:51 | autor: Anna Ostapiuk
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy na podium konkursowym II edycji Wojewódzkiego Konkursu Wielkanocnego „Wyobraźnia ukryta w pisance” w Lublinie.

W Wojewódzkim Konkursie Wielkanocnym organizowanym przez Szkołę Podstawową Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie wysokie lokaty zajęli uczniowie z Rogoźnicy:

Kategoria wiekowa 4-9 lat:
III miejsce ex aequo Szymon Golec kl. I i Alicja Tymoszuk kl. „0”

Kategoria wiekowa 10-16 lat:
I miejsce - Jolanta Jaroszuk kl. III gimnazjum
II miejsce- Bartosz Matejek kl. VII
III miejsce Julia Wojtczuk kl. VII

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 267 prac z 43 placówek edukacyjnych: szkół i przedszkoli z województwa lubelskiego. Celem konkursu była aktywność twórcza dzieci, rozwijanie ich kreatywności, umiejętności plastycznych oraz pielęgnowanie tradycji Świąt Wielkanocnych. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęły instytucje: Muzeum Pisanki w Ciechanowcu oraz Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, jedyne w Polsce Muzeum Pisanki, które powstało z prywatnej kolekcji państwa Ireny Stasiewicz-Jasiukowej, profesor Polskiej Akademii Nauk i Uniwersytetu Warszawskiego oraz Jerzego Jasiuka, wieloletniego dyrektora Muzeum Techniki w Warszawie.


 

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male