YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Wystawa obrazów Pauliny Leszczyńskiej

2 czerwca 2021 12:02:36 | autor: GCK w Drelowie/Anna Ostapiuk
Galerię Kameralną Gminnego Centrum Kultury w Drelowie do końca czerwca będą zdobiły prace Pauliny Leszczyńskiej, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, autorki wielu wystaw organizowanych w Polsce i zagranicą. Na zwiedzających czekają barwne obrazy wypełnione kwiatami w charakterystycznej dla autorki aranżacji.

Wystawa obrazów Pauliny Leszczyńskiej w Galerii Kameralnej GCK w Drelowie (fot. GCK w Drelowie)

Do 30 czerwca w Galerii Kameralnej GCK w Drelowie można zwiedzać wystawę obrazów Pauliny Leszczyńskiej, absolwentki  Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Malarka swój dyplom uzyskała w 2005 roku na Wydziale Grafiki Użytkowej w Pracowni projektowania Grafiki Wydawniczej u prof. Romualda Sochy. Wywodzi się z wielopokoleniowej rodziny o twórczych tradycjach. Przez wiele lat zajmowała się projektowaniem graficznym, realizuje autorskie programy artystyczne dla dzieci i młodzieży w pracowni Sztuk Wizualnych. Od kilku lat związana jest z Podlasiem, gdzie twórczo pracuje. Zajmuje się malarstwem olejnym, akrylowym oraz freskiem.
Jej ulubionym tematem w malarstwie są abstrakcje, kwiaty i pejzaże. Jako artysta grafik skupia się na ilustracjach, rysunku, fotografii, grafikach artystycznych i komputerowych.

Paulina Leszczyńska jest autorką wielu wystaw indywidualnych, zbiorowych w Polsce i zagranicą, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Częstochowie, Wrocławiu, Brukseli. Uczestniczy aktywnie w Aukcjach Charytatywnych, m.in. TennisArt -Poznań, „Bliźniemu Swemu”. Otrzymała wyróżnienie na wystawie w Królikarni za obraz pt. „Ojciec Święty Jan Paweł II w Warszawie”. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków w Warszawie, a jej obrazy i prace znajdują się w prywatnych zasobach w Polsce i zagranicą (m.in. Niemcy, Irlandia, Francja).

Autorka prac na co dzień prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim (więcej ⇒ MOK sekcje artystyczne)

__________________________________
Źródło (tekst i fotografie): GCK w Drelowie 

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male