YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

Wytnij znaczek – wesprzyj misje

5 marca 2019 08:28:02 | autor: Anna Ostapiuk
Otrzymujesz listy lub pocztówki od znajomych? Nie wyrzucaj kopert! Wytnij z nich ostemplowany znaczek zachowując półcentymetrowy margines. Nieuszkodzone znaczki pomogą zebrać środki finansowe na działania misyjne wspierające podopiecznych w różnych częściach świata.

Referat Misyjny Księży Werbistów z Pieniężna apeluje o wzięcie udziału w akcji „Każdy znaczek wspiera misje”, która trwa już od kilkudziesięciu lat obejmując swoim zasięgiem całą Polskę.

W dobie rozwiniętej technologii informatycznej, Internetu, sms-ów, e-maili itp., kiedy do naszych domów dociera coraz mniej tradycyjnych przesyłek listowych, każdy znaczek ma ogromną wartość dla misji. Współcześni użytkownicy dóbr elektronicznych zapewne nawet nie zdają sobie sprawy, że zwykły znaczek pocztowy, który właściwie tylko dla kolekcjonerów przedstawia jakąkolwiek wartość, może uczynić wiele dobra i wesprzeć działania prospołeczne. 

W jaki sposób pomóc? Wycięte z kopert lub pocztówek ostemplowane znaczki, z półcentymetrowym marginesem, nieuszkodzone, można wysłać na adres: Referat Misyjny Księży Werbistów, Kolonia 19, 14-520 Pieniężno lub dostarczyć do dowolnej placówki werbistowskiej w Polsce.

Znaczków nie należy samemu odklejać, zajmują się tym wolontariusze, którzy są do tego odpowiednio przeszkoleni i zrobią to tak, by nie uszkodzić delikatnego papieru. Znaczki odsprzedawane są filatelistom, a pozyskane środki finansowe zostają przeznaczane na działalność misyjną.

Warto przyłączyć się do akcji i zamiast wyrzucać koperty i widokówki do kosza, poświęcić im krótką chwilę. Nikły koszt i wysiłek, a wielki efekt!

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male