YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

XI edycja Bialskiej Ligi Szachowej Turniej w Rokitnie

17 kwietnia 2019 17:51:56 | autor: Redakcja / Tadeusz Węgrzyniak
Siódmy turniej Bialskiej Ligi Szachowej edycji 2018/2019 szachiści z powiatów bialskich i radzyńskiego rozegrali w Rokitnie. W rywalizacji uczestniczyło 71 szachistów ze szkół w Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim, Terespolu, Misiach, Rogoźnicy, Łomazach, Sarnakach, Radzyniu Podlaskim i Czemiernikach.

VII turniej Bialskiej Ligi Szachowej 2018/2019 (fot. arch. Tadeusz Węgrzyniak)

Wśród najmłodszych uczestniczek (uczennice oddziałów 0-2 szkół podstawowych) po raz kolejny pierwsze miejsce zajęła Michalina Wasiluk z SP w Misiach. Drugie miejsce wywalczyła Julia Golec z SP nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim, a trzecie Joanna Wedziuk z SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Wśród chłopców pierwszy był Krzysztof Gołębiowski z SP nr 1 w Terespolu. Za nim uplasowali się Jakub Prokopiuk z SP nr 2 w Radzyniu Podlaskim i Maciej Waszczuk z SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

W turnieju głównym w grupie uczennic klas 3-6 po raz kolejny wygrała Hanna Nurzyńska z SP w Kąkolewnicy. Druga była Anna Oleksiuk z SP w Rogoźnicy, a trzecia Karolina Tymoszuk z SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

W grupie uczniów klas 3-6 zwyciężył Bartosz Walaszek z SP w Czemiernikach, przed Bartoszem Harasimem z SP 2 w Radzyniu Podlaskim i Aleksandrem Nakaziukiem z SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

Klasyfikację uczennic starszych klas szkoły podstawowej wygrała Patrycja Waszczuk z SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Wiktor Kukawski z SP nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

Najlepszych szachistów turnieju udekorował medalami wójt gminy Rokitno. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. Honorowymi patronami Bialskiej Ligi Szachowej są Starosta Bialski i Prezydent Miasta Biała Podlaska. Turnieje BLSz są współfinansowane przez Starostę Bialskiego i Fundację Santander Bank Polska, która przekazała środki finansowe dla Bialskiego Regionalnego Związku Szachowego w ramach programu "Bank Młodych Mistrzów Sportu".

REKLAMA
reklama


VII turniej Bialskiej Ligi Szachowej 2018/2019


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male