YouTube Facebook fotogalerie
reklama
Region

XI edycja Bialskiej Ligi Szachowej

16 grudnia 2018 15:50:23 | autor: Redakcja / Tadeusz Węgrzyniak
1 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół w Łomazach rozegrano kolejne zawody Bialskiej Ligi Szachowej pod honorowym patronatem Starosty Bialskiego i Prezydenta Miasta Biała Podlaska. Głównym sponsorem Bialskiej Ligi Szachowej jest Fundacja Santander Bank Polska, która przekazała środki finansowe w ramach programu "Bank Młodych Mistrzów Sportu".

Do rywalizacji na szachownicach przystąpiło 80 szachistów ze szkół w Białej Podlaskiej, Międzyrzecu Podlaskim, Terespolu, Misiach, Rogoźnicy, Łomazach, Sarnakach, Radzyniu Podlaskim i Kąkolewnicy. Wśród najmłodszych dziewczynek (uczennice oddziałów 0-2 szkół podstawowych) po raz kolejny zwyciężyła Magdalena Kaniuch z SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Drugie miejsce zajęła Julia Golec z SP 2 w Międzyrzecu Podlaskim, a trzecie Inga Jarocka z SP 5 w Białej Podlaskiej. W kategorii uczniów oddziałów 0-2 pierwsze miejsce zajął Krzysztof Gołębiowski z SP 1 w Terespolu. Drugie i trzecie miejsce zajęli: Mihail Smerachanski z SP w Sielczyku i Kamil Kołodziej z SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim.

W grupie uczennic klas 3-6 wygrała Hanna Nurzyńska z SP w Kąkolewnicy. Wyprzedziła Annę Oleksiuk z SP w Rogoźnicy oraz Aleksandrę Słowikowską z SP 2 w Radzyniu Podlaskim. W klasyfikacji uczniów klas 3-6 zwyciężył Aleksander Nakaziuk z SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim, przed szkolnym kolegą Karolem Petruczenko i Bartoszem Harasimem z SP 2 w Radzyniu Podlaskim.

W klasyfikacjach młodzieży zwyciężyli: klasy 7-9 szkół podstawowych - Patrycja Waszczuk z SP 3 w Międzyrzecu Podlaskim i Piotr Pytka z SP 1 w Terespolu; licea - Malwina Lewandowska z ZSE w Międzyrzecu Podlaskim i Grzegorz Olichwirowicz z I LO w Białej Podlaskiej.

W trakcie turnieju wszyscy zawodnicy i opiekunowie zjedli ciepły posiłek. Następne zawody rozegrane zostaną 5 stycznia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy, na które organizatorzy serdecznie zapraszają.


 

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male