YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Z ERASMUSem spełniają marzenia

10 października 2019 22:15:57 | autor: Anna Ostapiuk
Udział w międzynarodowym projekcie Social Media Educational Purposes to doskonała alternatywa dla biernego spędzania wolnego czasu. Dla uczniów z Tłuśćca to nie tylko nauka i rozwijanie pasji, ale też możliwość zagranicznych wyjazdów studyjnych i poznawania wielokulturowości Europy.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Tłuśćcu, z inicjatywy dyrektor Elżbiety Demczuk  i kierownika Wydziału Oświaty Gminy Międzyrzec Podlaski Moniki Sierpień, przystąpiła do międzynarodowego projektu Social Media Educational Purposes, który powstał w ramach programu Erasmus+.

Głównym założeniem projektu jest oferta alternatywy dla biernego spędzania czasu przez uczniów w Internecie i mediach społecznościowych. Celem programu ERASMUS+ jest: podniesienie poziomu kompetencji kluczowych oraz umiejętności młodzieży w zakresie języka ojczystego i języków obcych, wymiana doświadczeń i dobrych praktyk, poszerzenie zastosowania metod TIK, bezpieczne korzystanie z mediów społecznościowych, rozbudzenie ciekawości i otwartości na wielokulturowość Europy, promowanie uczestnictwa w życiu demokratycznym Europy, aktywności obywatelskiej i dialogu międzykulturowego oraz podniesienie jakości pracy szkoły.

Zadania projektowe realizowane będą podczas wizyt studyjnych u szkolnych partnerów w Turcji, Bułgarii, Rumunii i Grecji, w okresie od września 2019 r. do sierpnia 2021 r. Na realizację projektu pozyskaliśmy 24 tys. EUR - opowiada o projekcie jego szkolny koordynator wicedyrektor Anna Meleszczuk - Domańska.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male