YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Zaatakował znajomych siekierą

25 października 2019 09:50:08 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
Mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski jest podejrzany o pobicie dwóch swoich znajomych oraz zniszczenie mienia. Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie (20 października) na terenie gminy Międzyrzec Podlaski. Z informacji przekazanej dyżurnemu wynikało, że na terenie jednej z posesji doszło do awantury, podczas której ranny został jeden z jej uczestników. Policjanci, którzy udali się pod wskazany adres zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Funkcjonariusze zatrzymali „uciekiniera”. Okazało się, że jest to 33-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec.

Na miejscu znajdował się też pokrzywdzony 31-latek. Z jego relacji wynikało, że mężczyźni wspólnie z innymi osobami wynajmują na posesji pokoje i tego dnia doszło między nimi do awantury. 33-latek w pewnym momencie przyniósł siekierę, którą próbował uderzyć jednego z obecnych. Wówczas 31-latek stanął w obronie atakowanego. W efekcie został uderzony siekierą. Obrażeń ciała doznał też drugi z zaatakowanych mężczyzn. Dodatkowo podczas całego zdarzenia w mieszkaniu zostały wyłamane drzwi oraz uszkodzone inne sprzęty i przedmioty. Wartość strat została oszacowana przez właścicielkę na kwotę około 1,5 tysiąca złotych. W całym zdarzeniu brała udział również konkubina 33-latka. Jej partner w chwili zatrzymania był pijany. Badanie wykazało 1,7 promila alkoholu w jego organizmie.

Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyzna odpowiadał będzie za pobicie pokrzywdzonych, użycie wobec nich niebezpiecznego narzędzia oraz uszkodzenie mienia. 33-latek zarzuty usłyszał w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo. Za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie może byc ona zwiększona o połowę. Zarzuty w tej sprawie usłyszała też 37-letnia partnerka mężczyzny. W jej przypadku Prokurator Rejonowy w Radzyniu Podlaskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male