YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Zabierz dziecko do biblioteki

10 października 2018 04:55:20 | autor: Redakcja / MBP w Międzyrzecu Podlaskim
Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaski przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii skierowanej do dzieci urodzonych w 2015 r. pt.: „Mała Książka - Wielki Człowiek".

Celem projektu jest promowanie czytelnictwa i zaszczepienie „bakcyla czytania” wśród najmłodszych, jak również przekazanie  istotnych informacji rodzicom i opiekunom na temat korzyści  z częstego obcowania  z książką już od najmłodszych lat. Rodzice na starcie dostaną broszurę informacyjną  „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”.

Zapraszamy rodziców wraz z 3-latkami zameldowanymi w Międzyrzecu Podlaskim do odwiedzenia Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży, gdzie każdy maluch, po zapisaniu się do Biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową Kartę Małego Czytelnika, w której będzie zbierał specjalne naklejki za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki. Po uzbieraniu 10 naklejek otrzyma imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania i upominek w postaci książki „Pierwsze wiersze dla…”.
Dzięki takim działaniom dzieci uczą się jak korzystać z biblioteki i postrzegają ją jako miejsce przyjazne, gdzie można czuć się swobodnie i bezpiecznie.

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do przeżycia czytelniczej przygody.

Wyprawki czytelnicze rozdajemy do końca 2018 r.

Kampania "Mała Książka - Wielki Człowiek", realizowanej jest przez Instytut Książki przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji o projekcie na stronie: www.wielki-czlowiek.pl


 

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male