YouTube Facebook fotogalerie
reklama

Zatrzymali fałszywego policjanta

29 listopada 2018 17:16:40 | autor: redakcja/KMP Lublin
Policjanci z Lublina i Międzyrzeca Podlaskiego zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu bialskiego. Mężczyzna to fałszywy policjant, któremu dwójka seniorów przekazała swoje oszczędności wierząc, że w ten sposób pomaga swoim bliskim wyjść z opresji po spowodowaniu wypadku.

Do oszustw doszło w połowie listopada w Lublinie. W obu przypadkach scenariusz był podobny. Mieszkańcy otrzymywali telefon, z którego wynikało, że bliski członek ich rodziny spowodował wypadek. By uchronić go przed odpowiedzialnością karną i trafieniem do aresztu, należało jak najszybciej przekazać pieniądze na kaucję.

Po gotówkę miał się zgłosić umówiony policjant. W jednym przypadku podający się za funkcjonariusza mężczyzna odebrał od mieszkanki Bronowic 6 tys. zł. Drugi z oszukanych seniorów stracił 18 tys. zł.

Sprawą tą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Praca mundurowych przyniosła efekt. 28 listopada lubelscy funkcjonariusze wspólnie z kolegami z komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim zatrzymali fałszywego policjanta. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec powiatu bialskiego. Mężczyzna notowany był wcześniej za przestępstwa przeciwko mieniu. Został umieszczony w policyjnym areszcie. Za popełnione oszustwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (30 listopada 2018 12:24:41) Jaki biznesmen, taki biznesplan autor: Marcinek nic nie zmądrzał
    logo male