YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Zatrzymany za rozbój

6 listopada 2018 09:42:36 | autor: Redakcja / KMP Biała Podlaska
Do aresztu trafił 39-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski. Mężczyzna podejrzany jest o udział w rozbojach, które miały miejsce na terenie Białej Podlaskiej.

Pod koniec października w Białej Podlaskiej nieznany sprawca zaatakował mieszkańca Wisznic. Szarpiąc za ubranie oraz używając wobec pokrzywdzonego gazu, zabrał z kieszeni jego spodni portfel, w którym znajdowały się dokumenty oraz gotówka. Napadnięty mężczyzna stawił jednak opór i zdołał odebrać swoją własność. Wówczas agresor zbiegł z miejsca zdarzenia.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. Dzięki ich pracy udało się ustalić personalia mężczyzny. Okazało się, że jest to 39-letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski.

Ponadto funkcjonariusze ustalili, że nie jest to jedyny zabroniony czyn na koncie 39-latka. Odpowie on również za rozbój dokonany wspólnie z inną osobą rozboju, który miał miejsce w połowie października. Napastnicy na terenie jednego z lokali usługowych w Białej Podlaskiej, grożąc metalową rurką, żądali od pracownika wydania gotówki. Łupem sprawców padło wówczas 900 zł, a przestępstwo to nie zostało wcześniej zgłoszone organom ścigania.

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec 39-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie rozboju oraz rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
 

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (11 listopada 2018 13:37:48) Psia Grypa..... autor: L3
    (11 listopada 2018 07:37:44) L4 autor: gość
    (9 listopada 2018 22:59:31) ??? Czy ktos wie dlaczego nie ma patroli w miescie????? autor: Zaniepokojony
    logo male