YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

,,Złoty Kur” dla artystów z Rogoźnicy

1 października 2015 23:06:56 | autor: redakcja
Działający od 10 lat zespół ludowy JUTRZENKA z kapelą z Rogoźnicy został doceniony na I Międzypowiatowym Jarmarku Folklorystycznym ,,Złoty Kur Lubelszczyzny”, który odbył się 20 września w Żdżarach.

Podczas przeglądu zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie oraz Zespół Jagódki” ze Żdżar wystąpiło blisko 150 wykonawców z 14 zespołów reprezentujących osiem powiatów, m.in. bialski, radzyński, siedlecki, rycki, wołomiński i łukowski.

Po przeprowadzonym głosowaniu wszystkich zespołów uczestniczących w przeglądzie i przy wsparciu jury konkursowego, przyznano po raz pierwszy główne trofeum artystyczne I Międzypowiatowego Jarmarku Zespołów Folklorystycznych, okolicznościową rzeźbę w postaci Złotego Kura Lubelszczyzny 2015”. Otrzymał ją zespół Jutrzenka z kapelą z Rogoźnicy.

Artyści, którzy na swoim koncie mają już sukcesy na Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Tucznej oraz Festiwalu Pieśni Maryjnej w Leśnej Podlaskiej, nie kryli zadowolenia, tym bardziej że zdobyta nagroda wieńczy ich 10-letnią działalność.

,,Jutrzenkę” tworzą: Bogusława Małek (kierownik zespołu), Halina Lesiuk, Teresa Męczyńska, Krystyna Baj, Krystyna Chwedoruk, Bożena Harasimiuk , Bożena Kusznieruk oraz Zdzisław Iwaniuk (szef kapeli), Janusz Sawczuk, Henryk Bogucki, Jerzy Panasiuk, Władysław Nazaruk i Adam Szołdra.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (4 października 2015 11:14:07) Profesjonaliści Zespół i kapela wykonują swoje rzemiosło profesjonalnie. Gratuluję! autor: gość z Kolembród
    (2 października 2015 00:09:14) Gratulacje Najpiękniej grają i śpiewają. Jestem ich fanką od lat i życzę wszystkim z zespołu dużo zdrowia Panowie super energia ;-) saksofon <3 żurawie :-* Basia miód malina. Cudowny zespół nie mają sobie równych. Wszyscy bez wyjątku niepowtarzalni i nie do zastąpienia. autor: gość
    logo male