YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Zmarł Roman Sidorowicz

12 stycznia 2018 20:39:10 | autor: redakcja
11 stycznia zmarł Roman Sidorowicz – nauczyciel, historyk i regionalista z międzyrzeckiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

 

Urodził się w 1955 r. w Łosicach. Ukończył studia z prawa i administracji oraz historii. Po przeprowadzce do Międzyrzeca pracował w Szkole Podstawowej w Krzymoszycach oraz Szkole Podstawowej nr 2 w Międzyrzecu. Od 1999 roku był nauczycielem historii oraz wiedzy o społeczeństwie w Gimnazjum nr 1. W 2007 roku wygrał konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3. Kierował tą placówką do 2011 roku. Do końca był nauczycielem w tej szkole. Za osiągnięcia w pracy pedagogicznej otrzymał m.in. Brązowy Krzyż Zasługi.

Był bardzo zaangażowany w działalność Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Pełnił funkcję wiceprezesa TPN, a ostatnio sekretarza zarządu. Pomysłodawca Marszu-Patrolu szlakiem Krwawych Dni Międzyrzeca. Nagrodzono go m.in. statuetką Międzyrzeckiej Muzy oraz tytułem i honorową odznaką Zasłużony dla Miasta Międzyrzec Podlaski.

Msza św. żałobna odprawiona zostanie w sobotę 13 stycznia o godz. 13 w kościele Chrystusa Króla. Po niej nastąpi odprowadzenie Urny z Prochami na cmentarz parafialny przy ul. Brzeskiej.

XXII Marsz-Patrol szlakiem "Krwawych Dni Międzyrzeca", ostatni z udziałem zmarłego Romana Sidorowicza

REKLAMA
reklama

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (16 stycznia 2018 11:20:44) Sami znajomi ostatnio umierają masakra jakas autor: Knur
    (14 stycznia 2018 19:28:19) -(((( Wyrazy współczucia dla Najbliższych :-((( autor: gość
    (13 stycznia 2018 22:09:11) Pierwsze gimnazjum M-c Nie mogę uwierzyć. Jeszcze w latach gimnazjalnych, był dla nas postrachem. Zawsze silny i stanawczy. Bardzo wymagający.Już w liceum doceniłem starania Pana Romana.To dzięki jego uporowi ,dzisiaj jestem - sobą. Tylko dzięki jego uporowi. Jestem dorosłym , ustatkowanym człowiekiem.Przeżyłem wiele. Dzisiaj płakałem. Straciłem kogoś wyjątkowego. Dziękuję Panie Romanie. autor: Trudny rocznik
    logo male