YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Zmiana organizacji ruchu na Wyszyńskiego

7 września 2012 08:42:25
7 września oficjalnie otwarto Tereny Inwestycyjne oraz nową ulicę. Zmieniła się w związku z tym organizacja ruchu na ul. Wyszyńskiego.

Skrzyżowanie ul. Wyszyńskiego z nowo wybudowaną ulicą łączącą ul. Brzeską z ul. Drohicką

Andrzej Chwedoruk pracownik Miejskiego Zespołu Gospodarczo Administracyjnego Minimalny ruch Dyżur na tym przejściu, przy skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego z nowo wybudowana drogą, pełnię już od wczesnych godzin porannych. Moim zadaniem jest zagwarantowanie bezpiecznego przejścia dla dzieci przez nowo wybudowaną ulicę. Dotychczas, tj do 9.30, nową drogą przejechało jedynie 3 samochody. W tym czasie przez jezdnię przeprowadziłem zaledwie 10-ro dzieci, które poruszały się wzdłuż ul. Wyszyńskiego. Większości dzieci z osiedla domków jednorodzinnych jeździ rowerami, albo wożą je rodzice do szkoły – stwierdził zapytany o ruch na nowej drodze. Nie można jednak z góry przewidzieć, jakie będzie natężenie ruchu w przyszłości. Jest to dopiero pierwszy dzień po otwarciu i wczesna godzina. Należy poczekać z oceną. Niewątpliwie należy pokazać kierowcom, że jest tu przejście dla pieszych i, że mają uważać, zwłaszcza na małe dzieci – dodał.

W związku z otwarciem nowej drogi, która przecina tereny inwestycyjne na północy miasta od ul. Brzeskiej do ul. Drohickiej, zmianie uległa organizacja ruchu. Szczególnie dotyczy to ul. Wyszyńskiego, która na skrzyżowaniu z nową ulicą otrzymała status drogi podporządkowanej.

Władze miasta zwracają się z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności na skrzyżowaniu oraz stosowania się do obowiązującego oznakowania. Niedawny wypadek, który miał miejsce na tym skrzyżowaniu (nowa ulica nie była jeszcze oddana do użytku) wskazuje, że zachowanie ostrożności w tym miejscu jest jak najbardziej pożądane.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (21 września 2012 20:16:27) rondo Dlaczego nikt nie pomyślał o rondzie?Łatwiej wtedy o bezpieczeństwo pieszych i zmotoryzowanych.Czyżby zabrakło terenu? autor: zb
    (10 września 2012 22:01:55) m oczywiście wina Skutera czy pana z Jaguara? autor: m
    (10 września 2012 19:56:26) słowa w samą porę Dzisiaj doszło do kolejnego przykrego incydentu na skrzyżowaniu, które widać na zdjęciu. Tak! Kolejny raz! Czy jest bezpiecznie? Ja twierdzę, że jeszcze nie. To się może zmienić ale potrzeba jeszcze czasu, żeby wszyscy kierowcy zaczęli zwracać uwagę na znaki. Po ostatniej akcji mieszkańców domków jednorodzinnych i bloków przy Brzeskiej zostały postawione dodatkowe dwa znaki oraz pan, który przeprowadza dzieci. Mimo, że proponowane opcje nie mogą zostać zrealizowane, to coś się ruszyło, dobre i to. Wiele osób mogło się na własnej skórze przekonać co to jest wymuszenie pierwszeństwa. Działo się tak zanim nowa droga nie została jeszcze oddana do użytku. Kierowcy wielokrotnie urządzali sobie przejażdżki zamkniętą drogą i stosowali się do jeszcze nieobowiązującego porządku ruchu drogowego. Efekt? Wielu przestraszonych kierowców, rowerzystów jak i pieszych. Teraz mamy nieco odwrotną sytuację. Kierowcy poruszający się ulicą Wyszyńskiego muszą ustępować pierwszeństwa ale nie zawsze to robią. Miejmy nadzieję, że dzisiejszy przykry incydent na tym skrzyżowaniu będzie ostatnim autor: mieszkaniec
    logo male