YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Międzyrzec Podlaski

Zorganizują imprezę ludową

16 stycznia 2018 15:50:15 | autor: Redakcja / UG Międzyrzec Podlaski
W 2018 r. Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu za dodatkowa kwotę 55 tys. zł przygotuje mieszkańcom w sierpniu imprezę ludową.

Jak informują władze gminy Międzyrzec Podlaski, GOK w Międzyrzecu Podlaskim zrealizuje w 2018 r. projekt pod tytułem „Czym Chata Bogata Tym Rada”. Znalazł się on na liście operacji wybranych do finansowania w naborze 2/2017 ogłoszonym przez Bialskopodlaską Lokalną Grupę Działania w zakresie tematycznym: ,,Imprezy promujące obszar objęty LSR”.

Zgodnie z wnioskiem przedsięwzięcie promujące region realizowane będzie na terenie Gminy Międzyrzec Podlaski.

W sierpniu 2018 r. odbędzie się uroczystość plenerowa podczas której zaprezentują się zespoły ludowe z obszaru gminy Międzyrzec Podlaski – zespoły składające się z seniorów oraz dzieci. Wystąpią dzieci i młodzież z obszaru gminy w pokazach tanecznych oraz wokalnych nawiązujących do dziedzictwa kulturowego regionu jak i łączących tradycję z nowoczesnością.

Przeprowadzone zostaną konkursy na kompozycje kwiatowo-ziołowe i inne. Podczas imprezy prezentowane będą osiągnięcia działalności stowarzyszeń działających na terenie gminy. Odbędzie się konkurs kulinarny dla sołectw gminy w ramach którego zgłoszone sołectwa będą miały za zadanie przygotowanie stoiska prezentującego sołectwo w ramach którego prezentowane będą potrawy tradycyjne wyprodukowane z produktów ekologicznych i regionalnych. Na stoiskach pojawią się ozdoby w postaci obrusów, serwet czy strojów ludowych. Wieczorem, kolejnym elementem będzie przejście od występów młodzieży do współczesności – występ lokalnej gwiazdy popkultury discopolo.

Planowana impreza zrealizowana zostanie z funduszy Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej.

Całkowita wartość realizowanego projektu to 55 000 zł, zaś pozyskana kwota pomocy to 34 996,50 zł.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male