YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Żyj zdrowo - bez alkoholu

10 października 2019 23:19:02 | autor: Anna Ostapiuk
W ramach konkursu profilaktycznego "Żyj zdrowo - bez alkoholu" uczestnicy mogli nie tylko wykazać się talentem plastycznym, ale też na własnej skórze odczuć niektóre z objawów nadużywania alkoholu.

Do konkursu plastycznego promującego trzeźwość i abstynencję wśród młodych ludzi i dorosłych przystąpili uczniowie V i VI klasy ze Szkoły Podstawowej w Drelowie. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać pracę na temat uzależnienia i nadużywania alkoholu.

Uroczyste podsumowanie odbyło się 7 października w Domu Rękodzieła Ludowego w Zahajkach, gdzie oprócz wystawy prac i wręczenia nagród został przeprowadzony wykład na temat skutków nadmiernego spożywania produktów alkoholowych.
Zajęcia poprowadził terapeuta uzależnień Robert Leśniak, prezes Fundacji "Odnaleźć siebie" z siedzibą w Dołdze. Wykład i prezentacja multimedialna umożliwiły podniesienie wśród młodych ludzi świadomości skutków nadużywania alkoholu. Najbardziej wymownym elementem zajęć okazała się próba poruszania się w alkogoglach pozwalających odczuć skutki upojenia alkoholowego: zaburzenia percepcji, zachwianie równowagi i ogólna dezorientacja.

Inicjatywa antyalkoholowa została podjęta przez pracowników Szkoły Podstawowej w Drelowie we współpracy z radną gminy Drelów Ewą Tarasiuk oraz Gminną Komisją d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Drelowie, która dokonała oceny prac. 

Spośród 40 uczestników wyłoniono 8 laureatów:

Klasa V:
I miejsce - Sebastian Mikiel
II miejsce - Dominika Niewiadomska
III miejsce - Błażej Daniluk i Adam Michalski

Klasa VI:
I miejsce - Magdalena Oklińska
II miejsce - Aleksandra Kunaszyk
III miejsce - Mateusz Michaluk i Łukasz Gawłowski

Nagrody rzeczowe sfinansował  wójt gminy Drelów Piotr Kazimierski w ramach działań profilaktycznych realizowanych przez Gminną Komisję d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Drelowie.

Uwieńczeniem uroczystości była wspólna zabawa w rytmach zumby i ognisko.


Żyj zdrowo - bez alkoholu


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (13 października 2019 19:57:59) Bez komentarza Radni powinni się zająć sprzedażą alkoholu na CPN. autor: absolwent
    logo male