Historius YouTube Facebook fotogalerie
reklama
22 października 2014 10:53:24
Zagrożone dotacje
Polscy rolnicy stracili 400 milionów złotych unijnych dotacji, wskutek błędów we wdrożonym przez Polskę skomputeryzowanym systemie informacji geograficznych. – Błędne pomiary prowadzone są nadal. Zagrożone są kolejne dotacje dla polskich rolników – alarmuje senator PiS z Podlasia Grzegorz Bierecki.
16 października br. Trybunał UE oddalił polską skargę na decyzję o odebraniu 400 milionów złotych dotacji bezpośrednich. Orzeczenie jest prawomocne i nieodwołalne. Polska została dodatkowo obciążona kosztami postępowania. Komisja ... czytaj więcej
We wtorek po godz. 8 doszło do tragicznego wypadku na drodze krajowej nr 2. Samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. Zginęła 89-letnia pasażerka.
Samochód marki Renault Clio, którym kierował 61-letni mieszkaniec... (czytaj więcej)
2014-10-20 07:10 | gmina Drelów
Mniejsza konkurencja w Drelowie
Cztery lata temu o fotel wójta gminy Drelów ubiegało się trzech kandydatów, a do rady gminy kandydowało 51 osób. W tym roku wybór będzie znacznie mniejszy.

O fotel wójta powalczy obecnie sprawujący tę funkcję Piotr Kazimierski... (czytaj więcej)

2014-10-20 06:10 | miasto Międzyrzec Podlaski
Zrozumieć świat niepełnosprawnych
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz działające przy nim Stowarzyszenie "Zrozumieć ich świat" zapraszają na konferencję "Dzień osoby (nie)pełnosprawnej".

Konferencja odbędzie się 7 listopada w... (czytaj więcej)

2014-10-20 01:10 | gmina Międzyrzec Podlaski
Trzech powalczy o stołek wójta
W gminie Międzyrzec Podlaski o stanowisko wójta ubiegają się Krzysztof Adamowicz, Mirosław Kapłan oraz Roman Michaluk. O piętnaście miejsc w radzie gminy rywalizować będzie 46 kandydatów.

Lista kandydatów na radnych w... (czytaj więcej)

2014-10-20 12:10 | miasto Międzyrzec Podlaski
Zginęło piwo
Nieznany sprawca ukradł sto puszek piwa z pomieszczenia gospodarczego na ulicy Zahajkowskiej.

Złodziej dostał się do pomieszczenia po zerwaniu kłódki w drzwiach. Ukradł piwo w puszkach różnych marek. Poszkodowany... (czytaj więcej)

Ppłk Zbigniew J. zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji, w listopadzie minionego roku pojawił się z wizytą w Międzyrzecu Podlaskim. Był gościem na uroczystości nadania imienia Żołnierzy Błękitnych Hełmów dla Gimnazjum nr... (czytaj więcej)
Nie było żadnej niespodzianki w meczu 4. kolejki siatkarskiej II ligi rozegranym w Wilkasach. Huragan pokonał gospodarzy 3:0.

W Wilkasach trener Huraganu Marcin Śliwa delegował na parkiet aż dwunastu graczy. Przewaga międzyrzeczan nad... (czytaj więcej)

2014-10-17 07:10 | miasto Międzyrzec Podlaski
Komu mandat radnego?
W listopadowych wyborach samorządowych wybierzemy nową radę miasta. Przez najbliższy miesiąc o głosy międzyrzeczan zabiegać będzie 57 kandydatów na radnych.

W Międzyrzecu zarejestrowano osiem komitetów wyborczych. Trzy z nich... (czytaj więcej)

2014-10-17 05:10 | miasto Międzyrzec Podlaski
Dzień Nauczyciela w dwójce
W ZPO nr 2 z okazji Dnia Edukacji Narodowej była akademia i nagrody. Najcenniejszą otrzymał Wojciech Puszkarski. W uczniowskim plebiscycie zdobył tytuł Nauczyciela Roku.

Przypadające 14 października święto polskiej oświaty... (czytaj więcej)

Siedem osób związanych z Międzyrzecem kandyduje w wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego.

W okręgu wyborczym nr 3 (powiaty bialski, parczewski, radzyński, łukowski oraz miasto Biała Podlaska) w wyborach do... (czytaj więcej)