YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Azja Centralna oczami Jakuba Rybnickiego

22 sierpnia 2017 10:00:44 | autor: Redakcja
Kolejny raz spragnieni opowieści o dalekich krajach mogli osobiście posłuchać i porozmawiać z podróżnikiem, który zawitał do Międzyrzeca dzięki akcji Vito exTrEAM.

Azja Centralna z Vito exTrEAM oczami Jakuba Rybnickiego (fot. UM Międzyrzec Podlaski)

18 sierpnia, dzięki akcji spotkań Vito exTrEAM, Jakub Rybicki z auli Pałacu Potockich zabrał pasjonatów we wspólną podróż po Azji Centralnej. Nie osobiście, ale dzięki barwnej opowieści Jakuba uczestnicy spotkania mogli na chwilę poczuć się, jak prawdziwi eksploratorzy azjatyckiego kontynentu. Z ogromna zainteresowaniem słuchali o wesołej podróży Jakuba Rybnickiego po krajach, gdzie wszyscy wydają się funkcjonować w odmiennych stanach świadomości.

Kuba Rybicki zaprezentował najciekawsze migawki z wieloletnich podróży po wszystkich krajach tego fascynującego regionu świata. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się jak radzić sobie z milicją, sprzedać samochód na bazarze, popilotować samolot, dlaczego nie warto jeść świstaków, czy też jak wygląda uzbeckie wesele. Do tego góry, smaczne jedzenie i kilogramy pieniędzy w reklamówkach. Slajdy z "Odmiennych Stanów" - czyli zdjęcia okraszone opowieściami ze wszystkich krajów Azji Centralnej: Kazachstanu (potyczki z milicjantami łasymi na łapówki), Uzbekistanu (bajkowe Samarkanda, Buchara i Chiwa oraz wyschnięte Morze Aralskie), Tadżykistanu (niesamowici ludzie, krajobrazy i górskie historie), Turkmenistanu (zupełnie inny świat) i Kirgistanu (co się dzieje gdy odpada od samochodu koło w trakcie jazdy, Czupakabra, Dżuma, konie i wspaniałe krajobrazy).

Jakub Rybicki – dziennikarz, fotograf, zimowy jeździec rowerowy. Autor książki „Po Bajkale”, stały współpracownik magazynów i portali podróżniczych. Kolekcjoner dziwnych czapek, okazjonalny alpinista. Pasjonat Azji Centralnej i Syberii. Rowerem, autostopem, konno i samochodem przejechał około 50 krajów. Absolwent socjologii i wschodnioznawstwa. W podróżach szuka prawdy, dobra i piękna.


Azja Centralna oczami Jakuba Rybnickiego


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male