Historius YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Bezpłatne diagnozy logopedyczne

7 marca 2016 12:50:07 | autor: Karolina Chodźko
W sobotę 5 marca już po raz kolejny logopedzi z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białej Podlaskiej wraz z filami przeprowadzili akcję bezpłatnej diagnozy logopedycznej. W trakcie spotkań pomocą objęto 38 osób w wieku od 2,5 do 20 lat.

Bezpłatne diagnozy logopedyczne dla osób z Międzyrzeca Podlaskiego (fot. K. Chodźko)

Z wstępnej diagnozy logopedycznej, porad i zaleconych ćwiczeń skorzystali rodzice i dzieci 2-3 letnie z opóźnionym rozwojem mowy, dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z wadami wymowy, młodzież i dorośli.

W trakcie rozmów z logopedami rodzice mogli dowiedzieć się, jakie są prawidłowe normy wiekowe dla pojawienia się poszczególnych głosek, poznali ciekawe ćwiczenia usprawniające narządy mowy, ćwiczenia oddechowe oraz praktyczne sposoby wspomagające rozwój mowy biernej i czynnej.

W kilku przypadkach opiekunowie zostali zapewnieni, że rozwój mowy u ich dziecka nie budzi zastrzeżeń. Kilkoro dzieci zostało zakwalifikowanych na pogłębioną diagnozę logopedyczną oraz psychologiczną w danej placówce.

Duża ilość zgłoszeń świadczy o wzrastającej świadomości rodziców dotyczącej rozwoju mowy dziecka i chęci jak najwcześniejszej pomocy.

Organizatorzy akcji zapraszają za rok.


Bezpłatna sobota z logopedą


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male