Historius YouTube Facebook fotogalerie
reklama

Chłopcy radarowcy na "dwójce"

17 listopada 2017 12:00:39 | autor: redakcja/KMP Biała Podlaska
17 listopada policja prowadzi akcję "Bezpieczeństwo na drogach krajowych nr 2 i 74". Na "brawurowo jeżdżących" kierowców czekają policjanci ruchu drogowego wyposażeni w radary, fotoradary i wideorejestratory.

 

Dynamiczny wzrost liczby użytkowników dróg, niekorzystne warunki atmosferyczne oraz nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa, przyczyniają się do zwiększenia ilości zdarzeń drogowych. Niestety wciąż jedną z najczęstszych przyczyn wypadków jest nadmierna prędkość. Dlatego policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w radary, fotoradary i samochody z wideorejestratorami będą walczyć z brawurowo jeżdżącymi kierowcami – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Głównym celem działań ma być poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na głównych ciągach komunikacyjnych województwa, zmniejszenie liczby wypadków drogowych oraz zminimalizowanie skutków tych zdarzeń, a w szczególności ograniczenia ofiar śmiertelnych. Ponadto, ograniczenie do minimum liczby przekroczeń dopuszczalnej prędkości jazdy. Działania ukierunkowane będą również na bezpieczeństwo w ruchu pieszych i rowerzystów. Warto przypomnieć, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym musi posiadać element odblaskowy, umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.

Kierowcy podróżujący dzisiaj odcinkiem drogi krajowej nr 2 i 74 biegnącym przez teren województwa lubelskiego powinni być przygotowani na większą liczbę patroli oraz wykorzystanie w działaniach urządzeń kontrolno-pomiarowych.

 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (18 listopada 2017 11:07:37) POZDROWIENIA Cześć tu Kulson. Pozdrawiam wszystkich wariatów :D autor: Kulson
    (17 listopada 2017 16:42:31) Nie chłopcy radarowcy tylko kulsony. autor: gość
    logo male