YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Dają pozytywny przykład

15 maja 2015 16:23:20 | autor: Grzegorz Panasiuk
Koło Związku Młodzieży Wiejskiej powstało w Drelowie w lutym tego roku. I w ciągu zaledwie 3-miesięcznej działalności zdążyło już zorganizować zawody w wyciskaniu sztangi i turniej gier komputerowych. Ponadto członkowie koła przyłączyli się do akcji "Zapal znicz Bohaterom, ocal od zapomnienia".

Działający od 1928 roku Związek Młodzieży Wiejskiej reprezentuje interesy młodych ludzi z obszarów wiejskich oraz małych miasteczek. Historia ZMW to historia młodych dziewcząt i chłopców, którzy scenariuszami życia uświetniali imię organizacji, prezentując postawy patriotyczne, postępowe czy prospołeczne, wpływające na rozwój naszej Ojczyzny. Często historie te miały charakter heroicznych wyzwań, gdy młodym ludziom przychodziło stanąć do walki o wolność kraju zasilając oddziały m. in. Batalionów Chłopskich. ZMW Drelów postawił sobie za główną misje działalność na rzecz młodzieży z Gminy Drelów, zaś za cele: pomoc społeczną, tradycję narodową, naukę, sport, ekologię oraz kulturę.

Drelowskie koło ZMW powołano do życia 12 lutego 2015 roku. W jawnym głosowaniu piętnastu członków wybrało na przewodniczącego Grzegorza Panasiuka. Swoja siedzibę koło ma w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie.

Swoją działalność ZMW rozpoczęło 21 lutego szlachetną akcją "Zapal znicz Bohaterom, ocal od zapomnienia", odwiedzając pomnik poległych żołnierzy Armi Krajowej w Leszczance. Wykonano prace porządkowe wokół pomnika i zapalono Znicze Pamięci.

Podobne akcje przeprowadzono m.in. w Dołdze na mogile polskich pilotów zestrzelonych we wrześniu 1939 r. i w Kocku na grobie gen. Kleeberga na cmentarzu wojennym. Drelowianie odwiedzili również Uroczysko Baran koło Kąkolewnicy, gdzie rozstrzelano Polaków podejrzanych o działalność antykomunistyczną.

21 marca członkowie ZMW udali się na miejsce bitwy Powstania Styczniowego z 1863 r. między Sycyną a Worońcem, przy trasie do Białej Podlaskiej. Wykonali tam prace związane z odmalowaniem ogrodzenia grobu, porządkowaniem mogiły oraz terenu wokół niej. Zapalono również Znicze Pamięci z logiem ZMW DRELÓW.

Do szeregu akcji podjętych przez ZMW DRELÓW możemy również zaliczyć udział w uroczystości Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych oraz III Biegu Tropem Wilczym pamięci Żołnierzy Wyklętych w Białej Podlaskiej, Biegu 10-go PZU Pólmaratonu Warszawskiego na dystansie 21,0975 km, Biegu ORLEN Warsaw Marathon na dystansie 10 km.

16 kwietnia ZMW zorganizował Pierwsze Otwarte Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Pierwsze miejsce z wynikiem 155 kg na sztandze (86 kg wagi) zajął Paweł Szudejko reprezentujący Łomazy, drugie miejsce z wynikiem 130 kg na sztandze (76,4 kg wagi) - Marcin Piotrkowski także reprezentujący Łomazy, trzecie miejsce z wynikiem 125 kg na sztandze (85 kg wagi) - Piotr Miazga reprezentujący Drelów.

Na siłowni dokonano regeneracji dwóch silne już zużytych ławek treningowych oraz pozyskano środki na zakup nowych urządzeń: wyciągu bramowego MH- W103 oraz stojaka wielopoziomowego MH-S104.

W dniu 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja ZMW przy współpracy z GCK zorganizował w Drelowie „Turniej Gier Komputerowych typu C.S v1.6” w kategorii OPEN, w którym wzięło udział 30 osób w różnych przedziałach wiekowych. Patronem tego wydarzenia i głównym sponsorem nagród był wójt gminy Drelów Piotr Kazimierski. Turniej wygrał Team ZMW DRELÓW w składzie: Krzysztof Ostapiuk, Paweł Łopatniuk, Mateusz Micewicz, Damian Korniluk, Adrian Micewicz.

ZMW Drelów to grupa zaangażowanych osób, którym na sercu leży dobro „Małej Ojczyzny”. Mimo licznych inicjatyw na koncie grupa wciąż ma przed sobą realizację wielu planów. Kolejnym przedsięwzięciem będzie „Pierwszy amatorski drużynowy turniej bilardowy ZMW DRELÓW”. W planach jest również reaktywowanie LOK w Drelowie. Swego rodzaju kronikę działalności związku stanowi założony niedawno na facebooku profil ZMW DRELÓW, gdzie można obejrzeć album zdjęć Historius Młodzieży z Gminy Drelów.

Info/foto: ZMW Drelów


Inicjatywy Związku Młodzieży Wiejskiej w Drelowie


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    (21 maja 2015 21:19:19) i to jest gmina i ludzie tam mieszkający . super inicjatywa i wzór dla innych gmin ościennych autor: gość
    (15 maja 2015 20:46:14) Fajna inicjatywa młodzieży podoba mi się takie podejście autor: gość
    logo male