YouTube Facebook fotogalerie
reklama
gmina Drelów

Dzień Tabliczki Mnożenia w Drelowie

6 października 2017 11:02:46 | autor: Redakcja / SP w Drelowie
29 września w Szkole Podstawowej w Drelowie z inicjatywy Agnieszki Wysokińskiej zorganizowano VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Drelowie (fot. Szkoła Podstawowa w Drelowie)

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym. W tym roku do akcji przyłączyły się 3882 szkoły. Poprzez wspólną zabawę uczniowie i nauczyciele łączyli się z ludźmi na całym świecie, pamiętając, że matematyka towarzyszy nam przez całe życie - w każdej chwili - kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, czy liczymy kieszonkowe.

Społeczność szkolna z Drelowa propagowała potrzebę uczenia się tabliczki mnożenia i poznawania matematyki, bo jak mówi organizatorka szkolnej akacji - wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia. Już tydzień wcześniej uczniowie rozpoczęli przygotowania do akcji. Codziennie na matematyce rozwiązywali mnóstwo zadań, łamigłówek, uzupełnianek, grali m.in. w bączka matematycznego, wybierano królów skakanki oraz matematycznych piłkarzy, a wszystko w towarzystwie mnożenia i dzielenia. Dzieci wykonywały też plakaty, gazetki, ogłoszenia i dekoracje. Nie obyło się oczywiście bez eliminacji na egzaminatorów. W nagrodę ochotnicy (a było ich ponad 170) przystępujący tego dnia do niecodziennego egzaminu otrzymywali certyfikaty znajomości tabliczki mnożenia.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w atmosferze uśmiechu i zabawy wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji oraz pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male