Historius YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Festiwal Talentów

22 maja 2017 10:54:30 | autor: redakcja
W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbyła się III edycja Festiwalu Talentów pod hasłem ”Podróże małe i duże”. Głównym celem imprezy było promowanie twórczości artystycznej dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.

III edycja Festiwalu Talentów SOSW w Międzyrzecu Podlaskim (fot. arch. SOSW)

Tematyka prac plastycznych wykonywanych przez dzieci i młodzież w czasie dwóch godzin lekcyjnych była związana z wszystkim co wiąże się z podróżami. Z zaproszenia do udziału w międzyrzeckim festiwalu skorzystali: Zespół Szkół Specjalnych w Łukowie (opiekunowie Agnieszką Dybciak i Agnieszką Koźlak), Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Firleju (opiekun Renata Grzeszyk), Zespół Szkół Specjalnych z Białej Podlaskiej (opiekunowie Małgorzata Sawonik i Mariola Paszkiewicz), SOSW im. Ks. Jana Twardowskiego z Włodawy (opiekunowie Katarzyna Smolik oraz Katarzyna Olszewska), Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Siedlcach (opiekunka Ewą Chyb-Konopczyńska), Zespół Szkół Specjalnych im Jana Pawła II z Sokołowa Podlaskego (opiekunka Urszula Sarnecka).

Wśród gości byli: wicestarosta Janusz Skólimowski, Anna Skerczyńska – kierownik Działu ds. Osób Niepełnosprawnych w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej, Elżbieta Dedelis – sekretarz miasta oraz Andrzej Mironiuk - naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

Jury oceniające prace konkursowe zwracało uwage przede wszystkim na oryginalność i innowację twórczą w ujęciu tematu. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody sfinansowane ze środków Starostwa Powiatowego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Zrozumieć ich świat”.

Wyniki konkursu

Edukacja wczesnoszkolna
I miejsce (ex aequo): Natalia Kowalczyk (Włodawa) oraz Kamila Kazmierczuk (Sokołów Podlaski)
wyróżnienia: Bernadeta Dubienko (Biała Podlaska), Bartosz Stelmach (Firlej), Hanna Gajowniczek (Łuków), Karol Golik (Międzyrzec)

Szkoła podstawowa - kl. IV-VI
I miejsce: Mateusz Andrzejewski (Biała Podlaska) oraz Bartłomiej Zbieć (Siedlce)
wyróżnienia: Paulina Florek (Firlej), Kamil Domoń (Łuków), Anna Trześniak (Włodawa), Wojciech Iwanek i Renata Kowieska (Międzyrzec), Arkadiusz Maliszewski (Siedlce), Mateusz Klukowski (Sokołów Podlaski)

Gimnazjum
I miejsce: Mateusz Pucyk (Łuków) oraz Patrycja Fijałek (Międzyrzec)
wyróżnienia: Łukasz Romaniuk (Biała Podlaska), Kacper Kowalczyk (Firlej), Klaudia Kuśmierczyk (Włodawa), Jarosław Jałtuszyk (Międzyrzec), Wiktoria Kordys i Ewelina Soćko (Siedlce)
nagrody specjalne: Damian Struk (Międzyrzec) oraz Klaudia Niemierka (Sokołów Podlaski)

Szkoła przysposabiająca
I miejsce: Iwona Jakubiec (Biała Podlaska) oraz Bartłomiej Boniek (Firlej)
wyróżnienia: Kamil Kołodziej (Międzyrzec), Natalia Skomorucha (Sokołów Podlaski), Tomasz Bartnicki (Łuków), Aleksandra Kamińska (Włodawa)


III edycja Festiwalu Talentów SOSW w Międzyrzecu


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male