Historius YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Górale ścigali się na jeziorkach

21 czerwca 2017 19:40:31 | autor: redakcja / MOSiR
Blisko 350 zawodników wystartowało w Maratonie Kresowym, który juz po raz drugi zawitał do Międzyrzeca Podlaskiego. Zawody odbyły się 11 czerwca w ramach Dni Międzyrzeca.

Start Maratonu Kresowego w Międzyrzecu Podlaskim (fot. Ewelina Marciniuk / miedzyrzec.info)

Maratony Kresowe debiutowały w Międzyrzecu Podlaskim w ubiegłym roku. W tym roku szósty etap z szesnastu zaplanowanych zorganizowano na Międzyrzeckich Jeziorkach. Trasę tegorocznego wyścigu zmodyfikowano, by była bardziej dynamiczna i widowiskowa. Prowadziła przez tereny leśne, malownicze łąki i otwarte przestrzenie. Clou tej trasy to jednak zdecydowanie bardzo fajne odcinki wzdłuż brzegów Międzyrzeckich Jeziorek. Techniczne single i odcinki, które z powodzeniem mogłyby znaleźć się na wyścigu XC, podnosiły zawodnikom poziom adrenaliny i przyjemność z jazdy.

Zawody otworzył burmistrz Zbigniew Kot, w towarzystwie Aleksandra Zozuli - mera białoruskiego Kobrynia, który miastem partnerskim Międzyrzeca. Łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych wystartowało prawie 350 zawodników na trasach Mikro, Mini, Półmaratonu i Maratonu. Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie www.maratonykresowe.pl w zakładce Wyniki.

Trzeba podkreślić, że bardzo dobre starty zanotowali zawodnicy MTB MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski. Nasza najlepsza zawodniczka Jola Myć zdecydowanie wygrała wyścig w swoje kategorii wiekowej oraz w łącznej klasyfikacji OPEN Półmaratonu. Daje jej to obecnie czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej z niewielką stratą do podium.

W klasyfikacji drużynowej międzyrzeckiego etapu MTB Huragan zajął drugą pozycję. Złożyły się na nią również naszych pozostałych zawodników, którzy w swoich kategoriach zajęli następujące miejsca: Dawid Okniński (3), Artur Charczuk (5), Marcin Kowalik (6), Mariusz Szkuta (9), Adrian Żak (11), Mariusz Ferens (6), Jarek Uchymiak (15).

Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, puchary i inne nagrody. Wręczyli je: wiceburmistrz Grzegorz Łubik, Arkadiusz Myszka - dyrektor MOSiR oraz Paweł Tusz - MTB Huragan Międzyrzec Podlaski.

Uczestnikom wyścigu podobało sie w Międzyrzecu. Świadczyć o tym mogą podziękowania zamieszczone na maratonykresowe.pl:

"Dziękujemy Pawłowi Tuszowi i ekipie MTB Huragan Międzyrzec Podlaski za wytyczenie trasy wyścigu. Ogromne podziękowania dla wszystkich pracowników MOSiR Międzyrzec Podlaski i szczególne dla Pana Dyrektora Arkadiusza Myszki. Bezpieczny przejazd nie byłby możliwy bez wsparcia Policji, strażników miejskich i strażaków. Cieszymy, się że nasz wyścig był ważny dla władz miasta. Czas na przywitanie zawodników znalazł Pan Burmistrz Zbigniew Kot, zaś Pan Wiceburmistrz Grzegorz Łubik nagradzał najlepszych zawodników".


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male