YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Mistrzowie Pióra

26 marca 2017 20:42:37 | autor: Redakcja / ZPO nr 3
Rozstrzygnięto II Międzyszkolny Konkurs Literacki „Mistrz Pióra”, którego organizatorem jest Zespół Placówek Oświatowych nr 3. Zwyciężyły Natalia Kuczyńska i Aleksandra Kutczyńska z Zespołu Placówek Oświatowych nr 2.

„Zawsze jest jakieś jutro”, czyli II Międzyszkolny Konkurs Literacki „Mistrz Pióra” (fot. ZPO nr 3)

Finał konkursu odbył się w Urzędzie Miasta. Uczniowie szkół podstawowych redagowali opowiadania na jeden z wybranych tematów: „Złoczyńcy w ośrodku wypoczynkowym”, „Miałem cudowny sen - ktoś we mnie uwierzył” oraz „Strach ma wielkie oczy”. Gimnazjalistom zaproponowano cztery tematy: refleksje na blogu „Życie nie jest przewiązane kokardą a i tak jest wspaniałym prezentem”, historię ilustrującą słowa „Nadzieja ma skrzydła, przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów, która nigdy nie ustaje”, rozdział książki „Zawsze jest jakieś jutro” oraz opowiadanie fantasy „Dobro nie walczy ze złem, ale leczy je”.

Jury, w skład którego weszli nauczyciele języka polskiego z międzyrzeckich szkół, pracowało w dwóch grupach i jednomyślnie stwierdziło, że poziom konkursu był bardzo wysoki, zarówno w sferze językowej jak i twórczej wyobraźni autorów. Najciekawsze prace nagrodzono książkami, które ufundowali burmistrz Zbigniew Kot, dyrektor ZPO nr 3 Jolanta Wolanin oraz radna Danuta Duda.

Szkoły Podstawowe

1. Natalia Kuczyńska (ZPO2)

2. Amelia Kozłowska (ZPO3)

3. Kinga Janicka (ZPO2)

Wyróżnienie: Paulina Brodawka (ZPO1)

Gimnazja

1. Aleksandra Kutczyńska (ZPO2)

2. Daria Sierhej (ZPO3)

3. Paulina Domańska (ZPO1)

Wyróżnienie: Aleksandra Osak (ZPO2)


Zawsze jest jakieś jutro - konkurs "Mistrz Pióra"


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male