YouTube Facebook fotogalerie
reklama
miasto Międzyrzec Podlaski

Rowerem po puchar

27 sierpnia 2017 10:15:15 | autor: redakcja
Czterdziestu zawodników rywalizowało na trasie III Otwartych Mistrzostw MTB Międzyrzeca Podlaskiego o Puchar Burmistrza Miasta, które odbyły się 26 sierpnia na międzyrzeckich jeziorkach.

III Otwarte Mistrzostwa MTB Międzyrzeca Podlaskiego o Puchar Burmistrza Miasta (fot. Marek Wasiluk)

 

Zawodnicy i kibice mogli cieszyć się ciepłą i słoneczną pogodą. Trasa była dość szybka i zarazem techniczna, co dawało uczestnikom wyścigu możliwość wykazania się mocą i umiejętnościami – podkreślał Paweł Tusz z MTB Huragan Międzyrzec Podlaski.

Najszybszy na mecie był Michał Kamiński z Białej Podlaskiej, startujący w kategorii elita (16-36 lat) i reprezentujący GO Sport AK-Sped Team. Liczący około 24 kilometry dystans pokonał w 54 minuty. Wśród pań najlepsza była zawodniczka MTB Międzyrzec Jolanta Myć. Również w kategorii juniorów (ścigali się na dystansie 12 kilometrów) zwyciężył reprezentant międzyrzeckiego klubu - Aleksander Tusz. W kategorii elita + (ponad 36 lat) najlepszy był Wiesław Wójtowicz z Azart Peleton Chełm.

Kolarstwo górskie to trudny sport. Przekonał się o tym jeden z międzyrzeczan (niezrzeszony), który wystartował w wyścigu. Zawodnik miał wypadek na trasie. Konieczna była interwencja pogotowia ratunkowego.

Na mecie na zawodników czekał posiłek oraz puchary i upominki, które wręczył burmistrz Zbigniew Kot. Była również loteria, w której losowano atrakcyjne dla kolarzy fanty.

Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a trasę wyścigu przygotowała drużyna MTB Huragan Międzyrzec Podlaski.


 
Podobne wiadomości:
Dodaj swój komentarz:
  • captcha
  • Komentarze zawierające treści powszechnie uznane za obraźliwe lub niecenzuralne zostaną usunięte
    logo male